Pasidžiaugė gerais veiklos pavyzdžiais, išryškino opiausias problemas

Gegužę vykusiame Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo išklausytos Savivaldybės valdomų įmonių, biudžetinių įstaigų vadovų ataskaitos, kuriose akcentuoti teigiami 2024 metų veiklos pokyčiai, išskirtos spręstinos problemos.
UAB „Prienų butų ūkis“ vadovas Algis Valatka iš politikų sulaukė pagyrų už tinkamai organizuojamus darbus, švarų miestą, gerai tvarkomas kapines, pagalbą kitoms įmonėms, daugiabučių renovaciją.
Meras A.Vaicekauskas UAB „Prienų šilumos tinklai“ direktoriui Pauliui Minajevui padėkojo už drąsą modernizuoti šilumos ūkį ir pritraukti investicijų, o UAB „Prienų vandenys“ direktoriui Rimantui Ignatavičiui tarė gerą žodį už ryžtą perimti įmonės žinion nusidėvėjusius seniūnijų vandentiekio tinklus, už investicijas į nuotekų tinklų plėtrą, pritraukiant naujų vartotojų, gerinant gyventojams teikiamų paslaugų kokybę, mažinant įmonės patiriamus nuostolius ir sąnaudas. Pasidžiaugta tuo, kad praėjusius metus įmonė baigė su pelnu, o nuo šių metų liepos 1 d. šilumos kaina vartotojams sumažės 0,29 euro.
Daug padėkos žodžių už profesionalumą, ilgametį ir nepriekaištingą vadovavimą ugdymo įstaigoms sulaukė veiklos ataskaitas pristatę Balbieriškio ir Išlaužo pagrindinių mokyklų direktoriai Stasys Valančius ir Rasa Žilinskienė. Abu vadovai pristatyti pavyzdžiu, kuris moko ir tolerancijos, ir šiltų, žmogiškų santykių. Balbieriškio mokykla nemažai nuveikė gerindama ugdymo(si) sąlygas, Išlaužo mokykla – kurdama saugią ir įtraukią aplinką mokiniams.
Ugdymo įstaigų veiklos ataskaitose buvo išryškintos ne tik jų stipriosios pusės, bet ir kylantys iššūkiai. Ko gero, kitais mokslo metais Balbieriškio pagrindinėje mokykloje pirmą kartą dėl nepakankamo vaikų skaičiaus teks sujungti priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus grupes į vieną mišrią. Direktoriaus teigimu, šiuo metu priešmokyklinio ugdymo grupėje tėra šeši vaikai. Tai – tėvų pasirinkimo pasekmė, vykdami dirbti į Alytų jie išsiveža ir vaikus.
Mažėjantis mokinių skaičius Pakuonio pagrindinėje mokykloje skatina ieškoti įvairių būdų, kaip juos išsaugoti. Tarybos narės Rimos Zablackienės nuomone, galbūt ugdymo įstaigai reikėtų orientuotis į visos dienos mokyklos paslaugas, kurios taptų patrauklios dirbantiems tėveliams ir sulaikytų vaikus.
„Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokinių pasiekimai yra geri, pritraukta lėšų ugdymo priemonėms, aplinkai gerinti, visgi pro politikų akis neprasprūdo tas faktas, kad tėvai kažkodėl mieliau renkasi „Ąžuolo“ progimnaziją, kurios klasės yra perpildytos. Mokyklos direktorės Ilonos Balčiukynienės teigimu, tai tėvų požiūrio klausimas. Anot jos, į „Revuonos“ mokyklą mokiniai atvyksta ir mokslo metų eigoje, ją renkasi ir mokiniai iš kito miesto mikrorajono, ir iš kaimų, nors dėl transporto trūkumo kai kuriuos tenka iš namų paimti pusę septynių ryto.
Mokslo rezultatais ir sporto pasiekimais garsėjančios „Žiburio“ gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė išskyrė kelias spręstinas problemas. Gimnazijai reikia erdvesnės valgyklos, įrengtos automobilių parkavimo aikštelės ir naujos sporto salės. Netolimoje ateityje gimnazija susidurs su matematikos mokytojų trūkumu, todėl direktorė prašė priimti sprendimą dėl transporto išlaidų kompensavimo pedagogams. Nepritraukus reikiamų specialistų, mokyklos administracija svarstys galimybę pamokas organizuoti didelėse grupėse arba nuotoliniu būdu. Tarybos nariai teiravosi, kas gimnazijoje daroma, kad neliktų patyčių, gerėtų psichologinis mikroklimatas, mokytojų ir mokinių santykiai.
Svarstant lopšelio-darželio „Gintarėlis“ veiklos ataskaitą, opozicijos atstovams panūdo sužinoti, dėl kokių priežasčių įstaigoje sumažėjo vaikų. Direktorės pavaduotoja Jolanta Diana Bunevičienė teigė, kad labiausiai ugdytinių skaičių paveikė įstaigoje vykstantys renovacijos darbai. Jos teigimu, kolektyvas dirba sudėtingomis sąlygomis, veikla perkelta į Strielčių ikimokyklinio ugdymo skyrių, dalį vaikų priėmė „Saulutės“ ir „Pasakos“ darželiai. Jos įsitikinimu, atnaujinus „Gintarėlio“ pastatus, tėveliai vėl rinksis šią įstaigą.
Rekonstrukcijos darbų laukia ir lopšelis-darželis „Pasaka“. Posėdyje meras informavo apie gautas lėšas darželio vidaus ir išorės tvarkymui. Tikėtina, kad kitais metais įvyks ir darbų pirkimai.
Sulaukti pastato renovacijos viliasi ir Prienų švietimo pagalbos tarnybos kolektyvas, kurio veiklos baras itin platus, o įstaigoje veikiantis Trečiojo amžiaus universitetas plečia paslaugas seniūnijose.
Nemažai mokinių po pamokų renkasi užimtumą Prienų meno mokykloje ir jos skyriuose bei Prienų kūno kultūros ir sporto centre. Tarybos nariai konstatavo, jog Prienai yra palanki vietovė auginti vaikus. Savivaldybė siūlo veiklų ir pasirinkimų įvairovę, galimybę lavinti meninius ir sportinius gebėjimus, dalyvauti konkursuose, festivaliuose, sporto varžybose.
Politikai išklausė Prienų krašto muziejaus veiklos ataskaitą, priėmė sprendimus dėl Jiezno ir Stakliškių gimnazijų; Skriaudžių pagrindinės mokyklos ir Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos; Balbieriškio, Išlaužo, Pakuonio pagrindinių mokyklų reorganizavimo į naujus juridinius darinius sujungimo būdu. Nuo 2025 m. rugpjūčio 20 d. veiklą pradės Dzūkijos ir Suvalkijos gimnazijos bei Užnemunės pagrindinė mokykla su skyriais. Taip pat reorganizuotas lopšelis-darželis „Gintarėlis“, jis prijungtas prie Prienų lopšelio-darželio „Saulutė“. Po reorganizacijos Prienų miesto Stadiono mikrorajone veiks vienas lopšelis-darželis „Saulutė“, kuris organizuos vaikų ugdymą trijuose pastatuose – „Saulutės“ (Prienai, Kauno g. 2C), dabartiniame „Gintarėlio“ (Prienai, Statybininkų g. 17) ir „Gintarėlio“ ikimokyklinio ugdymo skyriaus Strielčiuose.
Nustatytas klasių, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičius Prienų rajono savivaldybės mokyklose 2025–2026 mokslo metais. Numatyta, kad pradinio ugdymo programos jungiamos dvi klasės, kai jungtinėje klasėje mokomi ne mažiau kaip 8 mokiniai; 5–10 (I–II gimnazijos) klasės nejungiamos, o nesant 8 mokinių klasėje – nesudaromos; 11–12 (III–IV gimnazijos) klasės nejungiamos, o nesusirinkus 12 arba 21 mokiniui klasėje – nesudaromos.
Iš viso Savivaldybės tarybos posėdyje buvo apsvarstytas 61 klausimas ir priimti atitinkami sprendimai.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *