LRT laidoje „Mano pasas meluoja“ pasakojama apie nesenstančius senjorus. Reiks pasikviesti laidos vedėją ir į aerodromą, kad pamatytų, kiek daug tokių „melagių“ mes turime, – šmaikštavo Lietuvos aviacijos veteranų sąjungos (LAVS) prezidentas Adolfas Lankauskas, sveikindamas iš įvairių Lietuvos kampelių į Pociūnus susirinkusius „Aleksandro Jonušo“ taurės dalyvius.
Dėl garbingo apdovanojimo susikovė beveik keturiasdešimt dalyvių iš Akmenės, Alytaus, Biržų, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Eksperimentinės sportinės aviacijos lakūnų bandytojų komanda – ESAG. Tikėtasi sulaukti pernai 99-erius metus atšventusio vilniečio Zenono Polinausko ir jo skrydį užfiksuoti į Gineso rekordų knygą, deja, jis neseniai išskrido į Amžinybę. Šiemet vyriausio skraidančio senjoro titulas atiteko 85-erių metų klaipėdiečiui Romualdui Hiksai.
Pilotai su saugos instruktoriumi sklandytuvu „Mariane‘ į padangę kilo velkami lėktuvo. Užduoties tikslas buvo atsikabinus 300 m aukštyje ir pasiekus žemę kuo arčiau pririedėti prie tarp ženklų ištemptos virvutės. Pirmą kartą atsisėdus į tokį sklandytuvą, skrydžio sėkmę daugiausia lemia instruktorius. Svarbiausia buvo saugūs skrydžiai, puiki nuotaika,
kurią lydėjo puikus oras, smagūs jaunystės prisiminimai, net ir pokalbiai apie sveikatą…
Diena Pociūnuose prabėgo nepastebimai. Susumavus rezultatus džiaugsmo neslėpė taurę iškovoję nuotaikingi senjorai iš Akmenės. Antra vieta atiteko Šiaulių komandai, trečia – Biržų. Asmeninėje įskaitoje triumfavo šiaulietis Romualdas Tamašauskas, antra – trečia vietomis dalinosi Liudas Valantis ir Andrejus Jankus iš Akmenės.
Varžybas organizavo LAVS ir Kauno apskrities aviacijos sporto klubas. Kaip žinia, A. Jonušas (1935–2018) šiam klubui vadovavo 1963–1986 metais. A. Jonušo pastangomis įkurtas ir akrobatinio skraidymo klubas, gauta reikiama technika, išugdyta daug žymių sportininkų, garsinančių Lietuvą Europos ir pasaulio čempionatuose.
Onutė Valkauskienė