Daugiau knygų, daugiau šviesos…

Vasario 26 dieną į Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinį susirinko Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ „Drugelių“ grupės vaikučiai su mokytoja Jurgita Pagrandyte ir mokytojos padėjėjomis Agne Mielaikiene ir Karolina Seiliūte.
Šiemet jau dešimtą kartą visoje Lietuvoje ir kitose valstybėse, kur tik gyvena lietuviai, nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios dienos yra švenčiamos Lietuvių kalbos dienos.
Birštono vienkiemio padalinyje buvo organizuotas rytmetys vaikams „Daugiau knygų, daugiau šviesos, daugiau spalvų“. Bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė papasakojo vaikams apie lietuvių kalbą, jos kilmę, tarmes. Mes visi didžiuojamės, kad kalbame lietuvių kalba, tad reikia ją išsaugoti ateinančioms kartoms, puoselėti ir branginti.
Bibliotekininkė vaikams papasakojo apie kalbininką Joną Kazlauską, supažindino su knyga „Baltistikos ąžuolas“ apie profesorių Joną Kazlauską.
Skaitėme ištraukas iš knygų „Varliukų abėcėlė“ (tekstas Igno Bukšnio), „Mano pirmieji žodžiai“, Violetos Palčinskaitės „Karalius pamiršo raidyną“ ir tekstus iš kitų įdomių knygelių.
Žiūrėjome nuotaikingą filmuką apie lietuvių abėcėlę „ABĖCĖLĖ – lietuviška animuota abėcėlė su gyvūnais“.
Vaikai noriai piešė piešinukus, kuriuose išreiškė meilę Lietuvai, kalbai, žmonėms.
Gražina Andrulevičienė, Birštono vienkiemio padalinio vyresn. bibliotekininkė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *