Atskuba Gyvatės metai…

Pagal Kinų kalendorių 2025-ieji bus Žaliosios Medinės Gyvatės metai. Jų simboliai – išmintis, intuicija, paslaptys. Naujieji bus palankūs siekiantiems dvasinio tobulėjimo, kūrybinės meistrystės, drąsių iššūkių. Žalioji gyvatė skatins giliau pažinti save, atrasti gyvenimo prasmę, skirti daugiau dėmesio gerų santykių puoselėjimui.

Avinai pasieks svarbių laimėjimų profesinėje srityje. Jus lydės sėkmė darbuose, bet nepamirškite būti drąsūs ir kantrūs santykiuose su kolegomis.
Jaučiams – augimo, pripažinimo, finansinės sėkmės, stabilumo metai. Skirkite daugiau dėmesio kūrybai bei asmeniniams santykiams,
Dvynių laukia nauji projektai, pažintys, plėsis bendradarbiavimo galimybės. Šie metai tinkami savęs paieškai, saviraiškai, savirealizacijai.
Vėžiai patirs dvasinį augimą, gerėjančius santykius su aplinka. Jausite stipresnį gyvenimo pamatą, didės saugumo jausmas, kūrybiškumas bei intuicija.
Liūtams – tai asmenybės pripažinimo, pasitikėjimo savimi metai. Aplankys finansinė sėkmė, labiau atsiskleis jūsų vadybiniai talentai. Gyvenime siekite pusiausvyros.
Mergelėms tinkamas laikas sustiprinti emocinę būseną. Pritrauksite reikiamus žmones, įveiksite darbe kilusias užduotis. Sėkmingai įgyvendinsite naujus tikslus.
Svarstyklėms – pozityvumo kupini metai. Galimi nauji romantiniai ryšiai, o karjeros srityje – palankesnė profesinė veikla. Stiprinkite socialinius ryšius.
Skorpionams – naujos pradžios, netradicinių idėjų bei sėkmingų sprendimų laikas. Jausdami įtakingų žmonių palaikymą, pasieksite aukštų materialinių rezultatų.
Šauliams metai ypač laimingi, nes atneš daug džiaugsmo, sėkmės, įvairių galimybių. Naujieji bus kupini tyrinėjimų, kelionių ir naujų įspūdžių.
Ožiaragiams 2025-ieji – finansinio stabilumo ir profesinio augimo metai. Tačiau būtina skirti laiko ir asmeniniam poilsiui. Tada įgyvendinsite keletą metų siektus tikslus.
Vandeniams – svarbi bus transformacija ir savirealizacija. Asmeninio gyvenimo srityje tikėtini svarbūs sprendimai, o darbe – nauji kūrybiniai projektai.
Žuvims derėtų daugiau laiko skirti savo pomėgiams. Tikėkite sustiprėjusia intuicija, sugebėjimais. Galite peržengti savo įprastas ribas ir pamatyti pasaulį naujai..
Sėkmingų, laimingų Naujųjų metų!!



Kad ateina Naujieji…

Apie Naujųjų metų sutikimo senuosius papročius bei įžvalgas klausiu Prienų kraštietės, įmonės „Moderni Laumė“ įkūrėjos, menininkės Radvilės Kuncės.

– Kaip pagal senuosius papročius reikėtų sutikti Naujuosius metus?
– Galbūt nustebsite, bet tradicija sutikti Naujuosius metus sausio 1-ąją ganėtinai nauja. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, ji atsirado tik XVI amžiaus pabaigoje, įvedus Grigaliaus kalendorių. O, tarkim, rytų kaimynai sausio 1-ąją, kaip Naujųjų metų dieną, pripažino tik XX a. pradžioje. Tad senų tradicijų ši šventė ir neturi.

– Tad švenčiame Naujuosius metus pagal kinų astrologiją…
– Taip, švenčiame Naujuosius pagal Kinų astrologiją, tačiau tai irgi neteisinga, nes pagal Kinų astrologiją Naujieji metai ateina kitu laiku. Vadovaujantis mėnulio kalendoriumi jie prasideda tarp sausio 21 ir vasario 20 dienos.
Ateinantys 2025-ieji Gyvatės metai prasidės tik sausio 29 d.
– Ką teigia senieji baltiški papročiai?
– Kalbant apie senuosius pagoniškuosius papročius yra kelios versijos. Viena teigia, kad Naujieji metai, naujasis saulės ciklas mūsų protėviams prasidėdavo su žiemos saulėgrįža, pradėjus ilgėti dienoms. Kita versija – Naujųjų atskaitos taškas buvo pavasario lygiadienis. Kai dienos tampa ilgesnės už naktis.
– Kuo įdomi senoji tradicija – bluko deginimas?
– Viena įdomesnių senųjų baltų tradicijų, žyminčių senųjų metų pabaigą ir Naujųjų pradžią, buvo bluko deginimas. Kai medžio kelmas ar rąsto gabalas buvo pririšamas prie virvės ir tempiamas per visą kaimą, tarsi, kad surinktų visą per tamsųjį laikotarpį sukauptą blogį, pavydą, ligas ir negandas.
O vėliau toks rąstas rituališkai sudeginamas, – visa, kas bloga, sunaikinama, pagerbiant saulę ir ugnį.
– Iš kur kilęs žodis Kalėdos?
– Yra manančių, kad net pats žodis Kalėdos kilęs nuo žodžio kaladė (blukas, kelmas) arba nuo žodžių kalėti, kalvis, nes senuosiuose mituose rašoma, kad saulė šiuos mėnesius iki saulėgrįžos danguje laikoma įkalinta, arba, kad saulė danguje kalvio nukalama.
Gražių švenčių ir artėjančių Naujųjų metų!
Parengė Veronika Pečkienė

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *