Medicininė reabilitacija yra esminė sveikimo proceso dalis, tačiau daugelis apie jos niuansus sužino tik tada, kai iškyla būtinybė. Specialistų teigimu, šio gydymo etapo reikšmė – itin didelė ir gali reikšmingai paveikti ligos eigą. Pastaraisiais metais pastebimas augantis reabilitacijos poreikis Lietuvoje: medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kasmet skiriama vis daugiau lėšų.
Pastebima, kad augantį reabilitacijos poreikį galėjo lemti tai, kad gyventojai po pandemijos palengva grįžo prie atidėtų savo sveikatos klausimų. „Eglės sanatorijos“ medicininės reabilitacijos ir slaugos skyriaus vadovės, fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) gydytojos Romantės Aleknavičienės teigimu, išaugusią reabilitacijos paslaugų paklausą gali lemti ir šiuolaikinio gyvenimo palydovai – stresas, lėtinis nuovargis, perdegimas ar sėdimo darbo sukelti padariniai.
„Nors nedidelis stresas gali turėti teigiamą poveikį, mobilizuodamas žmogų veikti ir siekti tikslų, ilgalaikis stresas sukelia daugybę neigiamų pasekmių, tokių, kaip lėtinio nuovargio sindromas, perdegimas arba stuburo problemos“, – teigia ji.
Išsamiau lapkričio 30 d. „Gyvenimo“ numeryje.