Darbą pradėjo nuo konsultacijų su žemdirbiais ir jų naštos mažinimo

Naujasis žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius aktyviai keliauja po Lietuvą ir bendrauja su žemdirbiškų organizacijų atstovais, socialiniais partneriais bei siekia sutarimo dėl bendros žemės ūkio strategijos. Rugpjūčio 30 dieną Pašventupyje, ūkininko Jono Vilionio sodyboje, ministras susitiko su Lietuvos žemės ūkio tarybos nariais, ūkininkais, žemės ūkio bendrovių vadovais ir aptarė jiems aktualius klausimus, sistemines problemas, informavo apie priimtus potvarkius, išklausė žemdirbių atstovų pastabas ir pasiūlymus.
 Lietuvos pieno gamintojų tarybos vadovas Jonas Vilionis ministrui padėkojo už tai, kad žemės ūkio sektoriams nelengvu metu nepabijojo imtis atsakomybės, ir išreiškė viltį, jog tolimesnė žemės ūkio politika bus orientuota į esamų ūkių išsaugojimą, sąlygų dirbti ir užsidirbti sudarymą. Susitikime dalyvavo ir Seimo narys Kęstutis Mažeika.
K.Starkevičius sakė turintis tikslą per trumpą šiai kadencijai likusį laikotarpį pakloti tvirtą pamatą ir „žaidimo taisykles“ tolimesnei žemės ūkio veiklai, todėl bus peržiūrėtas Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginis planas, kitas žingsnis – naujų Deklaravimo taisyklių rengimas. Ministro teigimu, yra svarbu atkurti kaimo žmonių pasitikėjimą Žemės ūkio ministerija ir jai pavaldžiomis institucijomis, panaikinti kliūtis jaunimo atėjimui į kaimą, ūkių perėmimui iš kartos į kartą.
Žemės ūkio ministras informavo apie pasirašytus potvarkius, mažinant administracinę naštą ir stabdant perteklinius reikalavimus, susijusius su patikromis, elektroninių žurnalų pildymu.
Žemdirbių atstovai ministrui išsakė savo kasdienybės skaudulius ir lūkesčius dėl žemės ūkio bei kaimo gyvybingumo, žemdirbio, kaip profesijos, prestižo atstatymo.
Pokalbyje paliestos grūdų mėginių kokybės tyrimų neatitikties supirkimo punktuose problemos, dėl ko neretai kyla ginčų; aptartos valstybinės žemės pardavimo sąlygos ir kiti klausimai. Prašyta ministerijos tarpininkavimo tarp bankų ir ūkininkų, sudarant galimybę pastariesiems pasiimti paskolų mokėjimo atostogas, atidėti palūkanų grąžinimo terminus. Kaip pažymėjo ūkininkai, prasto derliaus ir nuostolingais metais yra sudėtinga laiku tesėti įsipareigojimus bankams ir kitoms kredito įstaigoms.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Žemės ūkis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *