7 svarbiausi automobilio techninės priežiūros patarimai pradedantiesiems

Kad išvengtumėte dažnų ir brangiai kainuojančių transporto priemonės gedimų, labai svarbu retkarčiais atlikti būtinuosius transporto priemonės techninės priežiūros darbus. Tuo tarpu, jei visai neseniai persėdote už savo pirmojo automobilio vairo, neabejotinai turite ne vieną klausimą ir galbūt nežinote, nuo ko turėtumėte pradėti.

Taigi, jei reikia pagalbos, siūlome keletą praktiškų patarimų, kurie padės lengviau pasirūpinti savo automobilio technine būkle.

Kiek laiko trunka automobilio priežiūra?

Pilna automobilio techninė priežiūra paprastai užtrunka nuo trijų iki keturių valandų, jei automobilį vežate į profesionalų autoservisą, kurį galite labai greitai surasti pasinaudoję „carOnemobiliąja programėle. Tačiau jei savo automobilį bandote prižiūrėti patys, tikėtina, kad užtruksite ilgiau.

Kaip pasirūpinti savo automobiliu?

Taigi, pats metas susipažinti su keliais patarimais, padėsiančiais jums paprasčiau atlikti svarbiausius automobilio priežiūros darbus.

1. Reguliariai tikrinkite ir keiskite variklio alyvą

Reguliarus variklio alyvos keitimas padeda pagerinti variklio veikimą ir prailginti jo tarnavimo laiką. Tai taip pat padės užtikrinti geresnes degalų sąnaudas. Variklio alyvos sudėtyje yra keletas priedų, kurie pagerina jos veikimą, įskaitant priedus nuo susidėvėjimo ir dispersantus. Jei laiku nekeisite alyvos, šie priedai gali suirti arba tapti daug mažiau veiksmingi, todėl sumažės jų veiksmingumas apsaugant variklį.

2. Užtikrinkite optimalią akumuliatoriaus būklę

Akumuliatoriaus problemos yra dažna gedimų priežastis bet kuriuo metų laiku, o ypač tuomet, kai automobilis nėra dažnai naudojamas.

Visų pirma turėtumėte patikrinti akumuliatoriaus būklę. Jei jūsų automobilis yra naujesnio modelio, tikėtina, kad jame bus įmontuotas akumuliatoriaus monitorius, rodantis jo būklę. Tačiau jei jo nėra, galite įsigyti rankinį prietaisą. Be to, pravartu įsigyti akumuliatoriaus įkrovimo įrenginį, jei prireiktų akumuliatorių įkrauti.

Dažniausia išsikrovusio akumuliatoriaus priežastis yra išjungus variklį paliktos įjungtos šviesos, todėl nepamirškite išlipdami iš automobilio visko išjungti. Taip pat akumuliatorius gali išsikrauti, jei ilgesnį laiką esate išjungę variklį ir klausotės muzikos.

Bet kuriuo atveju, išmintinga su savimi turėti porą užvedimo laidų, kuriais prireikus galėtumėte įkrauti akumuliatorių iš kitos transporto priemonės.

3. Patikrinkite oro filtrus

Oro filtrai skirti tam, kad į automobilio variklį nepatektų jokių šiukšlių ar dulkių – jei jie užsikemša, gali sugesti variklis arba bent jau sumažėti jo našumas. Norėdami patys patikrinti oro filtrą, galite atlikti toliau nurodytus veiksmus:

  1. Atidarykite variklio dangtį.

  2. Raskite oro filtrą (paprastai jis būna plastikinėje dėžutėje, pritvirtintoje prie variklio. Dėžutėje paprastai yra keletas spaustukų, laikančių dangtelį. Pats filtras yra guminis arba plastikinis rėmelis, supantis pagrindinį filtrą, kuris gali būti pagamintas iš medvilnės, sintetinio popieriaus, putplasčio arba šių elementų derinio).

  3. Atlaisvinkite visus spaustukus, laikančius dėžutę vietoje.

  4. imkite oro filtrą ir apžiūrėkite, ar nėra nešvarumų ir (arba) šiukšlių.

  5. Jei jis yra labai užsikimšęs (atrodo tamsios spalvos), turėtumėte jį pakeisti.

4. Patikrinkite stabdžius

Jūsų transporto priemonės stabdžiai yra vienas svarbiausių komponentų, be kurio nebūtų galima įsivaizduoti saugaus vairavimo, todėl juos reikia profesionaliai patikrinti per kasmetinę techninę apžiūrą.

Stabdžių trinkelės, diskai ir suportai yra būtent tos stabdžių sistemos dalys, dėl kurių gali kilti problemų, todėl geriausias būdas išbandyti stabdžius – patikrinti, kaip jie veikia važiuojant keliu.

Jei stabdydami girdite neįprastus garsus, pastebėjote, kad automobilis traukia į kairę ar į dešinę, arba pastebėjote, kad pailgėjo stabdymo kelias, nedelsdami kreipkitės į automobilių mechaniką.

Žinoma, naujose transporto priemonėse paprastai prietaisų skydelyje būna įrengtos įspėjamosios lemputės, kurios gali informuoti apie stabdžių problemą, todėl jokiu būdu jų neignoruokite.

5.  Patikrinkite automobilio skysčius

Transmisijos skystis (automobiliuose su automatine pavarų dėže), stabdžių skystis ir variklio aušinimo skystis – tai pagrindiniai skysčiai, kurių reikia nepamiršti atliekant savo automobilio techninę priežiūrą. Kita vertus, jūsų automobilio prietaisų skydelyje užsidegs lemputė, įspėjanti, kad kurio nors iš šių skysčių lygis yra sumažėjęs, tačiau tikrai niekuomet nepakenktų, jei kiekvieno skysčio lygį patikrintumėte patys.

Taip pat turėtumėte patikrinti ir langų plovimo skysčio lygį, ypač šaltuoju metų laiko, kadangi tuomet skystis gali užšalti.

Stabdžių skysčio lygį rekomenduojama tikrinti kas kelis mėnesius, atliekant šiuos veiksmus:

  1. Atidarykite variklio dangtį. 

  1. Suraskite stabdžių skysčio bakelį.

  2. Jei skysčio kiekis yra mažesnis už žemiausiai esančią žymą, papildykite jį taip, kad jis būtų tarp mažiausios ir didžiausios žymos.

  3. Tai darydami patikrinkite, ar bakelyje nėra purvo ar šiukšlių (jei jų yra, teks kreiptis į mechaniką, kad išvalytų).

  4. Važiuokite automobiliu ir dažnai tikrinkite stabdžius.

Norėdami patikrinti transmisijos skystį, galite atlikti panašius veiksmus, kaip ir tikrindami automobilio alyvos lygį:

  1. Pašildykite automobilį, įjungę variklį maždaug 10 minučių.

  1. Atidarykite variklio dangtį.

  2. Suraskite transmisijos skysčio matuoklį.

  3. Išimkite matuoklį ir švaria šluoste nuvalykite nuo jo visus likučius.

  4. Vėl įdėkite matuoklį ir pažiūrėkite, kiek siekia skystis (jis turi būti tarp mažiausios ir aukščiausios linijos).

  1.  Jei jis mažesnis už minimalų kiekį, papildykite transmisijos skystį ir dar kartą patikrinkite jo lygį.

6. Palaikykite švarų automobilį

Švaraus automobilio palaikymas yra svarbi jūsų transporto priemonės priežiūros dalis. Automobilio išorės plovimas ir vidaus valymas gali padėti sustabdyti koroziją, apsaugoti nuo išorės pažeidimų ir prailginti salono tarnavimo laiką. Optimaliausia savo automobilį plauti ir valyti kas 2-4 savaites, priklausomai nuo to, kaip dažnai naudojama transporto priemonė ir kokiu metų laiku ji yra eksploatuojama.

7.  Patikrinkite padangų būklę ir slėgį

Nors susidūrus su nuleista padanga apie tai sužinosite iš karto, kai kurių problemų nustatymui reikės atidesnės apžiūros.

Rekomenduojama tikrinti padangas kas dvi savaites, nes padangos laikui bėgant natūraliai dėvisi. Stebėkite, ar nėra įpjovimų, ar padangos netolygiai dėvisi ir ar protektoriaus gylis yra pakankamas.

Taip pat patikrinkite padangų slėgį, kad nekiltų pavojaus, kai vėl pradėsite vairuoti – geriausia tai daryti, kai padangos yra atvėsusios. Tinkamas slėgis turėtų būti nurodytas jūsų transporto priemonės gamintojo vadove arba pateiktas ant vairuotojo durelių vidinės pusės.

Automobilio techninei priežiūrai skirkite pakankamai laiko ir pastangų

Jei norite, kad jūsų automobilis tarnautų kuo ilgiau ir sklandžiau, turėtumėte skirti pakankamai laiko ir pastangų jo reguliariai priežiūrai. Nors nemaža dalis vairuotojų savo automobilio technine būkle susirūpina tik tuomet, kai susiduria su techniniais gedimais, toks požiūris nėra teisingas. Kuo labiau prižiūrėsite savo transporto priemonę, tuo mažesnes išlaidas patirsite ir galėsite saugiau eksploatuoti automobilį.

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *