Kelionė visiems paliko įspūdį

Vasaros vidurys. Kaip ir kiekvienais metais, Nemajūnų bendruomenės santalkos nariai tradiciškai vyko prie Baltijos jūros. Šį kartą keliavome į Latviją.
Pirmasis sustojimas – Liepoja – vienas populiariausių atgimstančios Latvijos kurortų, kuris dažnai vadinamas jūros, muzikos ir vėjo miestu. Keliaudami įdomiųjų turizmo objektų link, miesto gatvių grindinyje įspaustų natų kryptimi, aplankėme Latvijos himną grojantį šešių metrų aukščio medį, sulipdytą iš 4000 metalinių strypelių. Pakeliui grožėjomės šiuolaikinės architektūros koncertų salės „Didysis gintaras“ pastatu. Gėrėjomės pagrindinėje miesto aikštėje rožėmis apsodintu parku bei kitais miesto objektais, aplankėme Liepojos paplūdimį.
Nakvynę kelionei pasirinkome Jūrkalnės nameliuose. Įsikūrę skubėjome prie jūros – kas maudytis, kas pabraidžioti jūros vandenyje ir atsigaivinti po dienos kelionės, palydėti saulės.
Kitą rytą išvykome į Ventspilį. Susipažinome su vienu didžiausių uostų Baltijos šalyse, keliavome „Džiunglių taku“, pabuvojome Inkarų parke, vaikščiojome Ventspilio paplūdimiu, kuriam suteiktas Mėlynosios vėliavos statusas, susipažinome su mieste esančiais gėlynais, parkais ir gėlių skulptūromis bei miestą garsinančiomis „karvėmis“. Stebėjome įspūdingą kasmet Ventspilyje vykstantį „Kurland Bike Meet 2024“ baikerių paradą. Vieni keliauninkai, sėdę į Ventspilio traukinuką, apžvelgė miestą ir jo apylinkes, kiti laiką praleido Vandens parke ar grožėjosi miesto architektūra. Vakarojome vėl Jūrkalnėje.
Trečioji diena taip pat buvo ne mažiau įspūdinga. Keliaudami namų link sustojome Kuldygoje, viename gražiausių Latvijos miestų. Kuldygos pasididžiavimas – plačiausias krioklys Europoje ir ilgiausias plytinis arkinis tiltas. Nuo mūrinio tilto atsiveria nuostabus vaizdas į Ventos upės krioklį. Per istorinį miesto centrą teka Alekšupitės upė, todėl Kuldyga laikoma Latvijos Venecija. Keliaudami miesto gatvelėmis apžiūrėjome medinius 13 amžiaus pastatus. Kuldyga itin kruopščiai saugo senovinį savo įvaizdį.
Iš apžvalgos bokšto viršūnės dar kartą pasigrožėję apylinkių panorama, leidomės į kelią namų link. Ir čia dar mūsų laukė įspūdinga vieta – Menčių klinčių karjeras Akmenės rajone. Dar 1932 m. Menčiuose buvo pradėtos kasti klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, tyvuliuoja dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas. Menčių karjere esantis telkinys yra vienintelis Lietuvoje, kurio krantai statūs ir uoliniai. Dėl savo kanjoninio kraštovaizdžio įspūdinga vietovės panorama dar vadinama neatrasta Žeme bei „Marso kanjonais“. Apžiūrėjome įspūdingą kasybai naudojamą techniką. Kanjono gilumoje suskambėjusi keliautojų lietuvių liaudies daina „Augo kieme klevelis“ dar ilgiau išsaugos prisiminimus apie šią unikalią vietą.
Dėkojame gidei Laimutei Raugevičienei už apgalvotai parengtą maršrutą, nuolatinį rūpestį kelionės metu, šiltą bendravimą. Dėkojame visiems keliavusiems drauge. Iš dalyvių nuotaikos supratome, jog kelionė visiems paliko įspūdį.
Vasara tik įpusėjo, mūsų dar laukia kelionės Lietuvoje. Ir vėl kviesime savo bendruomenės žmones keliauti, pažinti, atrasti.
Irena Joana Šliaužienė
Nemajūnų bendruomenės santalkos pirmininkė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *