Birštoniškis Vytautas Lėckas – antras tarp geriausių Lietuvos traktorininkų

Paskelbtas geriausias 2024 metų Lietuvos traktorininkas, dėl kurio titulo finaliniame etape Dotnuvoje varžėsi 11 dalyvių iš visos Lietuvos. Toks konkursas mūsų šalyje vyko antrą kartą.

Ant pakylos – birštoniškis V.Lėckas. Organizatorių nuotrauka

Be traktoriaus neįsivaizduojamas nė vienas ūkis, o technikai tobulėjant prireikia ne tik žinių, įgūdžių, bet ir greitos orientacijos ir greičio. Tai parodė antrą kartą iš eilės įmonės „Dotnuva Baltic“ organizuotas geriausio traktorininko konkursas. Organizatoriai pabrėžė, kad profesionalumas yra svarbiausia savybė valdant ūkį ir šiuolaikinę techniką. Todėl ir atsirado toks konkursas, kuris leistų traktorininkams parodyti savo gebėjimus, o pats renginys – atkreiptų visuomenės dėmesį į žemės ūkio srityje dirbančių specialistų kompetencijas.
Antrą kartą įvykusiame geriausio Lietuvos traktorininko konkurse pirmąją vietą laimėjo Arijus Mušauskis, garbingą titulą išsivežęs į Biržų rajoną. Po pirmojo etapo, kuris vyko tris dienas parodos „Agrovizija 2024“ metu, į finalinį etapą buvo atrinkti geriausius rezultatus pasiekę traktorininkai, o antrajame etape Dotnuvoje po sudėtingų užduočių atlikimo išrinktas geriausias iš geriausiųjų.
Prieš dvejus metus pirmąjį kartą vykusio konkurso nugalėtojas, ūkininkas Mindaugas Vaišnys iš Marijampolės dalyvavo ir šiemet, tačiau jam antrą kartą šio titulo apginti nepavyko. Tiesa, M. Vaišnys užėmė garbingą trečią vietą.
Geriausiu 2024 metų Lietuvos traktorininku pripažintas Arijus Mušauskis pats valdo nedidelį ūkį, o pagrindiniame darbe taip pat tenka dirbti su įvairaus galingumo ir gamintojų traktoriais. Ant pirmosios vietos simbolinės pakylos lipusiam traktorininkui atiteko ir pagrindinis įmonės įsteigtas prizas – 1000 eurų vertės dovana kelionei į pasirinktą šalį.
Antrąja vieta džiaugėsi Vytautas Lėckas iš Birštono, su kuriuo konkurse varžėsi ir jo sūnus Vilius. Beje, tarp dalyvių buvo ir dar vieni giminaičiai – pusbroliai Gintautas Mackus ir Laurynas Mackus, atvykę dalyvauti iš Rokiškio rajono. Prizinių vietų laimėtojai taip pat apdovanoti vertingais prizais. Be dovanų neliko ir tie dalyviai, kuriems sėkmės šį kartą pritrūko.

Sulaukė didelio susidomėjimo
Geriausio Lietuvos traktorininko konkursą „Dotnuva Baltic“ Lietuvoje organizuoja antrą kartą, pirmą kartą vyko 2022 m. „Agrovizijoje“. Iš pirmame etape dalyvavusiųjų atrinkta 11 geriausiai pasirodžiusių dalyvių (trumpiausias užduočių atlikimo laikas bei mažiausias klaidų skaičius). Dalyviai turėjo atlikti 2 pagrindines užduotis: traktoriumi Case IH Puma 140 su puspriekabe Wielton PRC-2/W14, neliečiant, kliūčių atbulomis įvažiuoti į „garažą“ ir šarnyriniu krautuvu Schäffer 2630 SLT iš vienos vietos į kitą piramidės forma perstatyti tris vandens rezervuarus.
Į geriausių traktorininkų vienuoliktuką pateko traktorininkai, manevravimo, parkavimosi ir krovinio perkėlimo užduotis atlikę greičiausiai, padarydami mažiausiai klaidų.
Antrajame etape reikėjo atsakyti į teorinius klausimus ir atlikti praktinę užduotį – pakeisti kabinos oro filtrus Case IH Magnum 200 traktoriuje. Kitos dvi praktinės rungtys vyko aikštelėje – teko nuo starto linijos galu nuvažiuoti su traktoriumi Case IH Puma 185 iki padargo, prikabinti skutiką Kverneland Enduro ir priparkuoti pažymėtoje vietoje, padargą atkabinti ir nuvažiuoti su traktoriumi į starto vietą. Paskutinėje konkurso dalyje reikėjo traktoriuje Case IH Optum 250 nustatyti navigaciją ir važiuoti nustatytomis linijomis. Kiekviena užduotis buvo vertinama balais, buvo matuojamas užduočių atlikimo laikas, už pažeistas kliūtis skiriamos nuobaudos, ir pagal tai skaičiuojami bendri dalyvių rezultatai.
Pasak organizatorių, vairavimo rungtį sugalvota pasunkinti teorinių žinių patikrinimu ir praktine oro filtrų keitimo užduotimi, nes geras traktorininkas turi mokėti ne tik gerai vairuoti, valdyti, bet ir prižiūrėti savo techniką.

Rungtys buvo ne taip lengvai įveikiamos
Apibendrinti finalinio konkurso rezultatai atskleidė, kad dalyviams buvo sunkiausia atlikti teorinių klausimų užduotį, iš kurios nė vienas nesurinko maksimalaus taškų skaičiaus. Didžiausias surinktas skaičius – 10 taškų. Praktinė užduotis (oro filtro keitimas) taip pat nebuvo lengvai įveikiama. Du dalyviai surinko 10 taškų. Paskutinių dviejų praktinių vairavimo ir padargo prikabinimo užduočių rezultate vienam dalyviui pavyko pasiekti 11 taškų. Kiekvienos iš trijų užduočių maksimalus įvertinimas – 15 taškų.
Susumavus trijų užduočių rezultatus, ketvirtą vietą užėmė Dalius Stasaitis iš Joniškio, penktoje vietoje liko tauragiškis Lukas Jocius, šeštoje – rokiškėnas Gintautas Mackus, septintoje – Linas Kvietkauskas iš Kupiškio krašto. Vienodai taškų surinkę Edgaras Piniauskas (Kelmė) ir Laurynas Mackus (Rokiškis) pasidalino aštunta – devinta vietomis. Dešimtą ir vienuoliktą vietą užėmę kaunietis Vilius Lėckas ir Domantas Žiobakas iš Kretingos pasirodė vieni iš stipriausių trečiojoje, praktinėje, rungtyje traktorių aikštelėje.

Galimybė pademonstruoti savo profesionalumą
Įmonės vykdantysis direktorius Dangis Valaitis džiaugėsi, kad šiemet, vos paskelbus apie parodoje „Agrovizija 2024“ vyksiantį pirmąjį konkurso etapą, „Dotnuva Baltic“ sulaukė didelio klientų susidomėjimo. Profesionalumas yra esminis sėkmės veiksnys ir žemės ūkio veikloje, ir technikos prekybos srityje. Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas padeda pasiekti geresnių rezultatų ir optimaliai išnaudoti technikos galimybes. „Dotnuva Baltic“ taip pat siekia profesionalumo pardavimuose, servise ir atsarginių dalių tiekime, kad kartu su klientais pasiektų didesnį našumą ir geresnių rezultatų. Tikimasi, kad šis konkursas ateityje augs ir suteiks galimybę Lietuvos traktorininkams pademonstruoti savo žinias, įgūdžius ir gebėjimus.
Parengta pagal UAB „Dotnuva Baltic“ pranešimą

Rubrikoje Žemės ūkis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *