Prienų rajono savivaldybės taryba susirinko į paskutinį posėdį prieš vasaros atostogas

Tradiciškai paskutinį mėnesio ketvirtadienį Prienų rajono savivaldybės tarybos nariai susirinko į Tarybos posėdį, kuriame apsvarstė 25 klausimus.

Pritarta Administracijos direktorės ataskaitai
Posėdžio pradžioje Tarybai pristatyta Administracijos direktoriaus veiklos ataskaita už 2023 metus. Savo ataskaitoje Jūratė Mickevičienė apžvelgė praėjusių metų darbus, finansinių asignavimų rodiklius bei šių metų planus, tarp kurių: ir Savivaldybei pavaldžių įstaigų perėjimas prie centralizuotų teikiamų dokumentų valdymo bendrosios informacinės sistemos paslaugų, ir kelių remonto darbai, elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimas, dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimas ir kiti darbai. Ataskaitos pristatymo metu direktorė už palaikymą, įžvalgas padėkojo merui, Savivaldybės vadovybei, Tarybos nariams bei pačiam kolektyvui, be kurio, J. Mickevičienės teigimu, darbai nebūtų įgyvendinti. Visgi kai kurie Tarybos nariai suabejojo gera atmosfera kolektyve, mat, Arūno Vaidogo žiniomis, kolektyve galimai yra mobingo apraiškų, dėl kurių šiuo metu vyksta ir tarnybinis patikrinimas. J. Mickevičienė pripažįsta, jog vienas tarnybinis patikrinimas yra baigtas, darbuotojui skirta tarnybinė nuobauda, o kitas dar tik pradėtas, tačiau Administracijos direktorės nuomone, reikalavimas atlikti savo darbą, patikslinti aprašus ar vykdyti nustatytą planą nėra mobingas.
Išklausius Administracijos direktorės ataskaitą, savo pastebėjimų turėjo ir kiti opozicjos nariai. Loreta Jakinevičienė pasigedo įžvalgų, kaip sekasi bendradarbiauti su seniūnijomis, o Algis Marcinkevičius norėjo, jog pirmiausia būtų pastebėti mokinių pasiekimai, o tik vėliau įvertinti Švietimo ir sporto skyriaus darbuotojų darbai. A. Marcinkevičiaus nuomone, per mažai lėšų skiriama ir darbuotojų kompetencijų kėlimui, komandiruotėms. Tačiau, J. Mickevičienės teigimu, seniūnijų veiklos ataskaitos buvo išsamiai pristatytos neseniai vykusiuose seniūnijų ataskaitiniuose susirinkimuose, todėl atskirai minėti kiekvienos seniūnijos nebūtų tikslinga, o mokinių pasiekimais turi džiaugtis pačios mokyklos, – tai nėra Administracijos direktoriaus pareiga. J. Mickevičienė taip pat atkreipė dėmesį, jog kvalifikacijos kėlimui skirtos lėšos dabar planuojamos kitaip, nes kursuose darbuotojai dalyvauja ne po vieną, o grupelėmis. Po neilgų diskusijų Administracijos direktorės ataskaitai buvo pritarta.

Biudžetas ir investicijos
Birželio 27 dieną Taryboje patvirtinti 2024 m. biudžeto pakeitimai, pritarta projekto „Ugdymo paslaugų prieinamumo didinimas Prienų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ rengimui, teikimui bei įgyvendinimui. Projekto įgyvendinimo metu bus rekonstruojamos ir plečiamos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ patalpos, įsigyta reikalinga įranga bei įkurta nauja, dešimties vietų ikimokyklinio ugdymo grupė. Projekto įgyvendinimui reikalingos lėšos – 836,4 tūkst. Eur. Planuojama, jog 500 tūkst. sudarys ES lėšos, o likusi suma bus finansuota iš Savivaldybės biudžeto.
Atskiru sprendimo projektu Taryba pritarė 1 249 979,61 Eur ilgalaikės, 10-ties metų, paskolos ėmimui „Gintarėlio“ modernizavimo I ir II etapų darbams finansuoti.

Turto klausimai
Praėjusiame, gegužės 30 d., posėdyje Taryba nusprendė per Visuomenės iniciatyvų fondą Ukrainos valstybinei nepaprastųjų situacijų tarnybai perduoti du gaisrinius automobilius, tačiau Ukrainai išreiškus nepasitikėjimą fondu, šiame posėdyje nutarta humanitarinei pagalbai teikti skirtą turtą perduoti tarpininkaujant Lietuvos ambasadai Ukrainoje.
Po diskusijų Taryboje taip pat buvo nutarta atviro aukciono būdu parduoti sklypą, kuriame šiuo metu yra keturačių ir motociklų treniruočių trasa. Anot mero, po pokalbio su šiuo metu veiklą trasoje organizuojančio sporto klubo vadovu Juliumi Strampicku paaiškėjo, jog ir nuomos (13000 Eur), ir pardavimo (43000 Eur) kaina klubui yra per didelė. Egidijus Visockas, siekdamas Tarybą įtikinti išaugoti sklypą ir joje veikiančią motosporto trasą, siūlė įvairius panaudos variantus. Visgi diskusijoje buvo pastebėta, jog trasa turi atitikti ir tam tikrus reikalavimus, be to, šalia yra ir gyvenvietė, todėl kai kurie žmonės nepatenkinti keliamu triukšmu, o ir įteisinti trasą reikėtų didelių investicijų. Artūras Buitkus ir Jovydas Juocevičius siūlė skypo padalijimo alternatyvą. Anot A. Vaicekausko, jei sklypas nebus parduotas aukciono būdu, tokią galimybę būtų galima svarstyti. Visgi 21 Tarybos nariui balsavus už sprendimo projektą, 3 susilaikius ir 1 nebalsavus, nutarta sklypą pirmiausia pabandyti parduoti viešo aukciono būdu.
Apsvarsčius visus 25 darbotvarkėje numatytus klausimus, dalis Tarybos narių išvyko į išvažiuojamąjį posėdį. Šįkart savivaldos atstovai lankėsi Veiverių seniūnijoje, kur apžiūrėjo atnaujintą Veiverių parką, Tomo Žilinsko gimnaziją, Veiverių pirminės sveikatos priežiūros centrą bei Skriaudžių vaikų darželį.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *