Birštono sveikuoliai Palangoje

Gražų ilgojo  Joninių savaitgalio rytą išvykome į pajūrį. Mūsų tikslas buvo aplankyti  Lyduvėnų  geležinkelio  tiltą  Raseinių rajone. Vykdami į Šiluvą  pro autobuso langą  matydavome šį  patį instagramiškiausią Lietuvos objektą – Lyduvėnų tiltą, kuris gruodį atsivėrė turistams.
Tilto ilgis – 599 m, aukštis – 42 m., Kaizerinė  Vokietija Pirmojo pasaulinio karo metais pradėjo tiesti geležinkelius, jungiančius ją su fronto linija. 1916 m. tiltui buvo sunaudota  7000 kub. metrų medienos, buvo iškirsti  pušynai net iki pat Šiluvos. Statinys buvo 670 m ilgio. Dirbo dvi kuopos ir 2000 karo belaisvių. Medinių konstrukcijų tiltas, važiuojant traukiniams,  linguodavęs.  1918 m.  buvo pastatytas metalinis tiltas su  gelžbetonio atramomis. 1944 m. hitlerinė armija jį susprogdino. 1952 m. buvo pastatytas dabartinis plieninis tiltas. Apie tai mums pasakojo puikus gidas  J. Kilčauskas, pervedęs per tiltą, parodęs  nuostabius  Dubysos vaizdus, jos intakus ir slėnius bei karinius įtvirtinimus. Pasisekė mūsų sveikuoliui  V. Vaitkevičiui ir jo mielai šeimynėlei, kurį čia ir pasveikinome su jo 40-mečiu ir sugiedojome  „Ilgiausių  metų“. 
Palanga mus  pasitiko banguojančia Baltija, puikiu oru ir galybe renginių. Lankėmės  puikiame spektaklyje  „Pianistai“ / aut . G. Sibleyras – Du virtuozai. Vienas pianinas. Nulis šlovės/, Violetos  Urmanos  koncerte  Kurhauze,  Manto  Jankavičiaus  muzikos ir teatro šou ir kituose koncertuose. Subjurus orams,  vykome į Klaipėdos  jūrų muziejų,  Šventąją, kiti spėjo ir su draugais pasisvečiuoti Rusnėje, Drevernoje, Svencelėje.
Joninių vakarą susibūrėme renginyje „RASI RASOJ“ ant Žemaičių kalnelio ir Birutės kalno. 18  val.  prasidėjo vainikų pynimo paslaptys ir burtai  bei žaidimai. Nepakartojamos buvo Saulėlydos apeigos ant Birutės kalno, etnologės Gražinos Kadžytės porinimai apie Paparčio žiedą – negirdėti ir su puikiu jumoru… Koncertavo  Palangos KC folkloro ans. „MĖGUVA“, Zapyškio folkloro ans. „ALTONĖ“, tradicinių kanklių ans. „Ruzgelė“.  Nesiskyrė, kur žiūrovai, o kur  dalyviai – visi buvome magiškame  gamtos rate, magiškoje vietoje. Kai gintaro dulkėmis  iš saujos  pakurstai laužą  – ugnis šauna iki dangaus – nerealus  jausmas… „Radus Paparčio žiedą tamsiam eglyne – juo reikia būtinai dalintis,“ – sakė G. Kadžytė. Kiti naktį  ėjome prie jūros – audringos  Baltijos…
Keliauninkai nuoširdžiai dėkojo organizatorėms už pasidalinimą TUO  NUOSTABIU GĖRIU.  
Dabar mūsų laukia kelionė laivu į  Zapyškį.
Nijolė Kvietkauskaitė

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *