Išgyventi padėjo viltis

Birželio 14-oji… Ši diena apie tai, kaip svarbu jausti, kad gyvenimą, kurį gyvename šiandien, gyvename tik dėl pasiaukojimo visų tų žmonių iš praeities, visų praėjusių išbandymus kartų, kurios rasdavo būdų būti vieningiems, susikalbėti, palaikyti ir saugoti vieniems kitus. Iš gimtosios aplinkos prievarta išplėšti žmonės nepalūžo, jie ir toliau mylėjo, saugojo savo papročius, prisiminimus ir puoselėjo viltį vieną dieną sugrįžti.
Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Išgyventi padėjo viltis“, vykęs Šilavote prie koplytstulpio tremtiniams atminti, prasidėjo visuotine tylos minute, pagerbiant buvusių tremtinių bei politinių kalinių likimus ir karo Ukrainoje aukas. Minėjimo metu skambėjo tremtinių dainos, atliekamos Šilavoto laisvalaikio salės folkloro grupės „Akacija“. Eiles ir buvusių tremtinių prisiminimus skaitė bibliotekininkė Kristina Tamašauskienė ir renginių organizatorė Saulė Blėdienė.
Prasmingus ir jautrius žodžius susirinkusiems tarė Prienų rajono savivaldybės tarybos narė Rasa Juocevičienė ir Šilavoto seniūnijos seniūnė Neringa Pikčilingienė.
Nuoširdžiai dėkojame minėjime dalyvavusiems buvusiems Šilavoto krašto tremtiniams ir kitiems dalyviams, kartu prisiminusiems ir paminėjusiems šią skaudžią, bet tuo pačiu ir viltingą mūsų istorijai datą.
Saulė Blėdienė
Šilavoto laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *