Pociūnuose varžybomis pagerbtas A. Jonušo atminimas

Kartą metuose Pociūnus okupuoja aviacijos veteranai. Į „sklandymo meka“ dar taip neseniai vadintą aerodromą suvažiuoja garbaus amžiaus pilotai pagerbti Kauno aviacijos klubo įkūrėjo, lakūno, sklandytojo, rekordininko, pirmojo lietuviško plastikinio ilgasparnio BK-7 „Lietuva“ bandytojo, Sklandytuvų gamyklos direktoriaus Aleksandro Jonušo (1935–2018) atminimą. Tai taip pat ir puiki galimybė pabendrauti, prisiminti sparnuotą jaunystę. Ta proga Kauno aviacijos veteranai kartu su A. Jonušo artimaisiais organizuoja vienos dienos varžybas A. Jonušo taurei laimėti.
Šiemet su palaikymo komandomis dėl taurės varžėsi keturiasdešimt pilotų iš Akmenės, Alytaus, Biržų, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Vilniaus. Į dvivietį prancūzų gamybos sklandytuvą „Marianne“ jie sėdo su saugos instruktoriumi, tad skrydžio sėkmė nemažai priklausė ir nuo jo. Geriausiai sekėsi Kauno sklandytojams: pirmas – Algimantas Matutis, antras – Rolandas Žvironas, trečia – Janina Paplauskaitė-Leonavičienė. Jie iškovojo ir komandinę pirmą vietą. Antri liko Alytaus, treti – Akmenės sklandytojai. Visus žavėjo devyniasdešimt aštuonerių metų vilnietis Zigmas Polinauskas, kurio noras skristi – begalinis. Jis bendroje įskaitoje užėmė tryliktą vietą.
Nugalėtojus sveikino ir prizus įteikė LAK prezidentas Arūnas Gražulis, LAVS prezidentas Alfredas Lankauskas, A. Jonušo žmona Stefanija ir sūnūs Algimantas ir Audrius.
Aviacijos gerbėjams maloni žinia: Liepos 28 – rugpjūčio 10 dienomis Pociūnuose vyks Europos senovinių orlaivių sąskrydis. Vasarai baigiantis dar vyks ir Baltijos taurės sklandymo varžybos. Kaip visuomet, ištisą skraidymų sezoną savaitgaliais sklandytojai rungiasi dėl Antano Ruko taurės.
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *