Birštono miesto šventėje – teniso mėgėjų fiesta: amžiaus ir meistriškumo ribų čia nėra!

Praėjusį savaitgalį nuošė, nubangavo Birštono miesto 2024 metų vasaros šventė. Joje gausu buvo renginių, reginių, pramogų, edukacijų, sporto varžybų. Savo vietą šiame šurmulyje rado ir teniso mėgėjai.
Jau septintus metus iš eilės viešoji įstaiga „Teniso namai“ šios šventės proga organizuoja Birštono savivaldybės globojamą teniso dvejetų mėgėjų turnyrą. Kaip ir sakoma šio straipsnio pavadinime, iš tiesų, šiame turnyre nebuvo jokių amžiaus ribų. Vyriausiai žaidėjai Anicetai Zamalaitienei – 81-eri, jos kolegei Irenai Misevičienei – 73. Jauniausi dalyviai – tai birštoniečiai šešiolikmetis Lukas Smailys ir septyniolikmetis Tajus Urmanavičius. Tačiau, kaip ir įprasta, pagrindinė žaidėjų dalis buvo vidutinio amžiaus, buvo ir daugiau, ir mažiau patyrusių, tad visos aplinkybės žadėjo daug ugningų emocijų. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet turnyre dalyvavo gerokai per šimtą teniso žaidėjų – entuziastų iš visos Lietuvos. Šiemet dalyvių geografija apėmė Klaipėdą, Vilnių, Druskininkus, Alytų, Marijampolę ir, žinoma, Kauną.
Pirmosios rungtynės,kurios vyko visuose septyniuose Birštono teniso kortuose, kaip visada, prasidėjo ramiai, tačiau pamažu emocinis krūvis vis didėjo. Tenisininkai varžėsi dėl kiekvieno taško, o žiūrovai, dažnai šeimos nariai, tyliai išgyveno už savuosius favoritus. Jaunieji žaidėjai stebino savo greičiu, lankstumu ir reakcijos greičiu, o vyresnieji dalyviai demonstravo įgūdžius ir patirtį, sukauptą per daugelį metų. Atmosfera buvo elektrizuojanti, kuo toliau, tuo labiau, kiekviena akimirka buvo pilna aistros ir sportinio azarto.
Po dviejų dienų kovos paaiškėjo, kas šį kartą tapo savo pogrupių nugalėtojais.
Vyrų stipriausio – TOP pogrupio nugalėtojai, užėmę pirmą vietą – Robertas Blagušauskas ir prienietis Vytautas Matuliauskas. Antra vieta atiteko prieniečiui Dariui Kavaliauskui ir Mindaugui Simanaičiui.
Vyrų vidutinio – Middle pogrupio nugalėtojai: pirma vieta – prienietis Tautvydas Mikušauskas ir Gediminas Valiukėnas, antroji vieta – Dangis Jurgelevičius ir Laurynas Zaveckis.
Stipriausio mišraus – MIX TOP pogrupio nugalėtojai: pirma vieta – Andrius Dzedzickas ir Aurelija Šidiškytė, antra vieta – Tomas Rogožinskas ir Daina Virkšaitė.
Vidutinio mišraus – MIX Middle pogrupio nugalėtojai: pirma vieta – prienietis Giedrius Leonavicius ir Birutė Pranevičienė, antra vieta – Vaidas Sliesoraitis ir Asta Žeromskienė.
Moterų stipriausio – TOP pogrupio nugalėtojos, pirma vieta – Aurelija Šidiškytė ir Neringa Siumbriene, antra vieta – Daiva Karpije ir Dalia Sadeckienė.
Moterų vidutinio – Middle pogrupio nugalėtojos, pirma vieta – Erika Lukaševičienė ir Kotryna Puodžiulienė. Antra vieta – Irena Misevičienė ir Aniceta Zamalaitienė.
…Turnyras baigėsi. Aistros nurimo. Radusi minutę laiko, tradiciškai teniso entuziastus, šio turnyro dalyvius, atvyko pasveikinti ir padėkoti už buvimą kartu Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. „Tai buvo smagios dienos, – sakė ji, – ir tikiuosi, kad visi išvyksite namo kupini gerų prisiminimų apie mūsų Birštoną.“
Gintautas Bartulis

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *