Stakliškių vasaros festivalis: jau 3 metus organizuotas jaunimo!

Jau trečius metus vietos jaunimas Stakliškių krašto gyventojus ir svečius pakvietė į vasaros pradžią skelbiantį festivalį. Jo programoje – žymių Lietuvos visuomenininkų pranešimai, aktyvios veiklos ir koncertas su gerai žinomais jaunais atlikėjais bei grupėmis. Nustebinti liko ne tik jaunieji organizatoriai, bet ir festivalio svečiai, jog per visą dieną festivalyje apsilankė daugiau kaip 600 žmonių.
Pirminė idėja surengti festivalį užsimezgė Stakliškių gimnazijos mokinių taryboje, kurią koordinuoja jauna mokytoja Audronė Zdanevičienė. „Kažkada tyliai pasvajojom, o kas, jeigu ir mes Stakliškėse surengtume savo vasaros atidarymo festivalį? Tokią šventę, kokias organizuoja ir didieji Lietuvos miestai?“ Ilgai netrukus komanda šia idėja rimtai patikėjo ir ėmėsi įgyvendinimo planų. Mokiniai patys ieškojo rėmėjų, vykdė komunikaciją: kūrė plakatus, spausdino skrajutes, filmavo reklaminius vaizdo įrašus, didino sklaidą apie būsimą festivalį ir pamažu pažindino miestelio gyventojus, tikėdami, kad festivalis įvyks ir bus toks, kokiame patys norėtų dalyvauti, – prisimena mokytoja Audronė.

Išskirtinė festivalio programa ir veiklos
Gegužės 31 d. visi miestelio gyventojai bei svečiai buvo kviečiami į Stakliškių gimnazijos stadioną, kur juos pasitiko pirmieji festivalio programos dalyviai ir pranešėjai. Diena startavo nuo pokalbių su jaunimo lyderystės programos „Lyderių inkubatorius“ įkūrėja Marija Vorobjovaite, šonaslydžio gerbėjams pažįstamu Simonu Ivanovu („Krebždesiu“), „Power Hit Radio“ laidų vedėjais Laura ir Edgaru, o pirmąją programos dalį vainikavo pokalbis su visiems gerai pažįstama, tikra miestelio pažiba – Andriumi Ališausku, Stakliškių mokyklos abiturientu, mokslų daktaru ir sportininku.
Vėliau prasidėjo netradicinės aktyvios veiklos: funkcinė treniruotė, kurią ir vedė pats A. Ališauskas, zumba pamoka su G. Bernatavičiūte, šaudymo užsiėmimai ir pamokos su „Šarato broliais“, o taip pat buvo galima laiką praleisti kūrybinėse dirbtuvėse su gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, menininke V.Breikštiene – veiklose nuo apyrankių pynimo iki skaniausios duonos kepimo. Ir tai ne pabaiga, nes vyko ir krepšinio varžybos „3×3“, kurias organizavo buvę gimnazijos mokiniai Linas ir Artūras, priklausantys dabartiniam Stakliškių jaunimo klubui. Atskiroje zonoje vyko ir trumpametražių filmų peržiūra, kuriuos kūrė patys mokiniai, o už pastangas buvo dar ir apdovanoti prizais.
Prasidedant festivalio koncertinei daliai, šmaikščiu tonu visus atlikėjus į sceną kvietė renginio vedėjas Laurynas Nikelis, pasirodė: Stakliškių gimnazijos „Popchoras“, vyrų ansamblis, atlikėjai Ema, Roberta ir Kasparas, „Lietuvos balso“ finalininkas, alytiškis Orestas Vyšniauskas, VDU Muzikos akademijos studentai, taip pat dalyvavo ir šokių studija „RED“ iš Kauno bei „Me Gusta“ šokėja Milana. Vakare garsiausiomis ovacijomis ir džiaugsmu buvo sutiktas „Baltasis Kiras“ bei grupė „Velvet“.
Dalyvauti festivalyje buvo pakviestos visos rajono ir vietinės mokyklos, bendruomenės ir šeimos. Koncerto metu veikė prekyba, vaikai buvo kviečiami nemokamoms pramogoms: šokinėti ant batuto, spalvotai išsipiešti veidukus, o festivalio akimirkas fiksavo buvęs Stakliškių gimnazijos mokinys fotografas Paulius Lučka.

Festivalio rėmėjai ir partneriai
Festivalį rėmė įvairios vietinės įmonės, ūkininkai, moksleivių tėveliai. Taip pat prisidėjo Vytauto Didžiojo universitetas, Prienų rajono savivaldybė, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centras, Stakliškių seniūnija, „Eglės“ sanatorija, Jorus, Pūsta pripūsta, Eulanta–Stakliškių šakočiai, Šarato broliai, Offline game club bei UAB Sveikos mitybos partneris.
Didžiausia padėka įmonėms ir žmonėms, rėmusiems festivalį finansiškai: MB Marlukas, UAB Glansa, Protinga inžinerija, UAB Conrema Baltic, Horse Power servisas, Ateities rojaus krautuvėlė, Rastelita, Prienų ūkininkų sąjungai, Stakliškių sporto klubui, taip pat ūkininkei Romai Armanavičienei bei kitiems dosniai prisidėjusiems žmonėms. Iš viso šiemet buvo surinkti 7 tūkstančiai eurų (4 tūkstančiais daugiau nei pernai), tai suteikė galimybę išpildyti visas moksleivių idėjas ir sukurti nepamirštamus įspūdžius festivalio dalyviams. Tikėtina, kad šis sėkmingai įvykęs festivalis sulauks ir pirmojo savo jubiliejaus, į kurį sukvies dar daugiau jaunimo, šeimų bei svečių į Stakliškes. Gražios visiems vasaros ir iki susitikimo festivalyje kitais metais!
Rimantė Lapšytė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *