Akvarelėse – Tėvo namų buveinės…

Kaip ir kasmet, Birštono sakralinis muziejus kurorto šventę pasitiko su naujomis parodomis. Viena iš jų – akvarelių paroda „Jn 14,1-6 Mano Tėvo namuose daug buveinių“ kviečia susipažinti su iš Vievio kilusios menininkės Audronės Selskaitės kūryba.
Parodos autorė studijavo Talino Menų universitete, įgijo meninio odos apdirbimo specialybę, kelerius metus dirbo Kauno dailės kombinate, Vievio kultūros centre meno vadove, vedė odos darbų būrelio užsiėmimus vaikams. A.Selskaitė nuolat dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse dailės, meninių odos darbų, knygrišystės parodose, yra surengusi ne vieną autorinę parodą.
Produktyvi menininkė save vadina „tremtine“ – nesusiklosčius darbinei karjerai pagal įgytą profesiją Lietuvoje, ji išvyko į užsienį, dirba socialinį darbą šeimose Vokietijoje, slaugo senelius. Anot A.Selskaitės, tai sunkus darbas, todėl, kaip menininkė, save realizuoja laisvalaikiu, atostogų ir kelionių metu. Jos akvarelėse įamžinta nemažai gražių Europos šalių ir Lietuvos vietovių, kuriose lankėsi, eidama asmeniniu tikėjimo keliu. Jos svarbios kultūros paveldo, piligrimystės požiūriu. Taip ant popieriaus gimė inspiracijos Romos ir Vatikano tema, buvo atspindėti įspūdžiai iš Asyžiaus, kitų vietovių, garsėjančių savo sakralinės paskirties pastatais. Šioje parodoje eksponuojami ir akvarele lieti portretai, natiurmortai; dailininkė A.Selskaitė pasakojo neatsispyrusi norui užfiksuoti ir didingą Trakų pilį bei greit išnyksiančią medinę bakūžę, kad išliktų ateičiai prisiminimas apie senąją lietuvišką architektūrą.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *