Susitarimas dėl strategijos įgyvendinimo pasirašytas simbolinėje vietoje – aikštelėje prie Greimų tilto

Birželio 5 d. Prienuose vyko Kauno regiono plėtros tarybos kolegijos posėdis, kuriam pirmininkavo Kauno regiono plėtros tarybos kolegijos pirmininkė, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Ji pasidžiaugė galimybe visoms Kauno regiono savivaldybėms dirbti kartu, siekiant priimti bendrus, visiems Kauno regiono gyventojams naudingus sprendimus. O jų priimta nemažai ir svarbių, ypač susijusių su 2014–2020 m. ES finansavimo laikotarpiu ir Kauno regione įgyvendintais projektais.

Po susitarimo dėl strategijos įgyvendinimo pasirašymo.

Apie juos posėdžio dalyviams ir svečiams priminė Kauno regiono plėtros tarybos administracijos direktorė Simona Stočkienė. Kaip kalbėjo direktorė, visų regiono savivaldybių administracijos, pateikdamos ataskaitas, išskyrė ir svarbiausius įgyvendintus projektus. Birštoniškiai džiaugiasi lėšomis, gautomis iš priemonės, skirtos ikimokyklinio ugdymo projektams, ir galimybe renovuoti „Giliuko“ lopšelį-darželį. Iš viso Birštono savivaldybė dalyvavo 12 priemonių, pateiktiems projektams buvo skirtas 2 mln. eurų dalinis finansavimas.
Prienų rajono savivaldybė dalyvavo 16 priemonių ir gavo 12 mln. eurų finansavimą įvairiems didesniems ir mažesniems projektams įgyvendinti. Didžiausias iš jų – kompleksinis viešųjų erdvių sutvarkymas Prienuose.

Posėdyje dalyvavę Kauno regiono plėtros tarybos kolegijos nariai.

Posėdyje išklausytas ir Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos grupės vadovės Rasos Tamulevičiūtės pranešimas „Dėl 2024–2029 m. Kauno regiono funkcinės zonos strategijos ir Tvarios Kauno miesto plėtros 2024–2029 metų strategijos“. Pranešėja sutiko su merų nuomone, kad strategijos rengimas vėluoja. Ir, kaip sakė N. Dirginčienė, ne dėl savivaldybių kaltės, nes savivaldybės tik gruodį gavo sąlygų aprašus. Tačiau net ir smarkiai vėluojant sąlygoms savivaldybės namų darbus jau spėjo atlikti.
Po posėdžio vienoje iš gražiausių Prienų miesto vietų, apžvalgos aikštelėje prie Nemuno, Kauno regiono savivaldybių merai pasirašė susitarimą dėl 2024–2029 m. Kauno regiono

Apie ESO ir savivaldybių bendradarbiavimo svarbą posėdyje kalbėjo ESO tinklo vystymo vadovas Ovidijus Martinonis.

funkcinės zonos strategijos įgyvendinimo.
Rengiant Strategijos projektą buvo identifikuotos bendros Kauno regiono savivaldybių problemos ir potencialas, organizuotos įvairios diskusijos, susitikimai bei aptarimai dėl galimų bendradarbiavimo sričių. Įvertinus visą surinktą informaciją, buvo parengtas Strategijos projektas. Strategijos projekto rengime dalyvavo visos Kauno regiono savivaldybių administracijos. Strategijos rengimą nuo 2024 m. sausio mėnesio pabaigos koordinuoja Kauno regiono plėtros tarybos administracija, prieš tai ją rengė Kauno regiono plėtros agentūra kartu su regiono savivaldybėmis.
Naujoje strategijoje prioritetas bus teikiamas turizmo, neformaliojo švietimo ir prevencijos programoms. 2024–2029 m. laikotarpiui Kauno regionui planuojama skirti apie 263 mln. eurų įvairiems projektams finansuoti. Prie projektų įgyvendinimo savomis lėšomis turės prisidėti ir pačios savivaldybės.
Posėdžio metu Kauno regiono plėtros tarybos kolegijos pirmininkė Nijolė Dirginčienė taip pat pristatė savo veiklą Europos Sąjungos Regionų komitete, kurio nare ji yra.
„Gyvenimo“ informacija
Romos Sinkevičiūtės nuotraukos

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *