Lietuvos sportinės klasės sklandymo čempionate nugalėjo „Boeing“ pilotas

Sekmadienį Pociūnuose pasibaigusiame Lietuvos sportinės klasės sklandymo čempionate pergalę šventė aviakompanijos RyanAir pilotas, Lietuvos sklandymo federacijos prezidentas, Kauno apskrities aviacijos sklandymo klubo (KAASK) narys Linas Miežlaiškis. Antras – Utenos „Vėtrungės“ klubo garbę gynęs Gvidas Sabeckis, trečias – Karolis Mikalauskas iš Vilniaus aeroklubo. Pažymėtina, kad Gvido ir Karolio tėčiai – buvę garsūs sklandytojai.
Dėl čempiono vardo varžėsi dvidešimt pilotų, tarp kurių skraidė ir latvis. Vienintelė varžybose dalyvavusi moteris prienietė Edita Skalskienė (KAASK) nenusileido vyrams ir užėmė dešimtą vietą. Daugiausia medalių susižėrė Darius Liaugaudas (KAASK), į sklandytuvo kabiną lipdavęs iš neįgaliojo vežimėlio: atskiruose pratimuose jis iškovojo du sidabro ir keturis bronzos medalius. Ir jei ketvirtos skrydžio dienos Dariaus skrydis nebūtų pasibaigęs nutūpimu aikštelėje Lenkijoje, tarp prizininkų būtų ir jis.
Dešimt dienų trukęs čempionatas pasižymėjo įtempta, atkaklia kova ir rekordiniu įvykdytų pratimų skaičiumi. Palankios, nors ir sudėtingos meteorologinės sąlygos leido atlikti net devynias užduotis. Sklandytojus retai lepino debesų gatvės, stiprūs termikai, o vietinės audrelės koją pakišdavo net ir patyrusiems sportininkams. Atmintina aštunta varžybų diena, kai dangų užtraukę debesys visus pilotus „sutupdė“ į aikšteles. Nelengva, oi nelengva varžybų direktoriui Algimantui Jonušui buvo parinkti nei per ilgas, nei per trumpas užduotis, nes meteorologiniai žemėlapiai rodydavo aplink siaučiančias nepastovias oro mases ir tik su nedidelėmis giedro dangaus skylėmis.
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *