Viešėjo rašytoja Irena Buivydaitė

Irena Buivydaitė Šilavoto bibliotekoje vieši ne pirmą kartą, tačiau kiekvienas susitikimas su šia rašytoja jos talento gerbėjams – nuoširdus pašnekesys ir kūrybos šventė, kurioje atsiskleidžia vis kita, kaskart netikėta, rašytojos asmenybės ir kūrybos pusė.
Šįkart bibliotekoje susirinkę skaitytojai išgirdo pasakojimą apie tai, kaip šiaulietė atsidūrė Alytuje ir kas pastūmėjo rašyti, kaip gimsta knygos siužetas, kas įkvepia. Dabar jau šešiolikos romanų autorė su bibliotekoje susirinkusiais literatūros gerbėjais kalbėjosi ir apie naujausią savo kartu su Jolita Herlyn parašytą knygą „Atgimusi melodija“. Rašyti knygą dviese – nauja patirtis abiem autorėms. Irena Buivydaitė su skaitytojais mielai dalinosi šia patirtimi, pasakojo apie tai, kaip vyko procesas, ar sudėtinga buvo autorėms derintis tarpusavy rašant bendrą knygą.
Rašytoja prisipažino, kad rašymas jai nėra darbas, tai – malonumas. Ko gero, tai ir jaučia žmonės, skaitydami jos knygas. Ne veltui kelerius metus iš eilės Irena Buivydaitė buvo skaitomiausia lietuvių autorė. Kaip ji pati teigė, svarbiausia jos kūrybos tema – žmonių santykiai ir, žinoma, meilė. Ne banali, vulgari, o gili, tyra ir nuoširdi meilė. Jos knygose narpliojami įvairūs santykiai: vyro ir moters, draugių, vaikų ir tėvų. Kiekvienas skaitydamas atranda tai, kas aktualu jam. Matyt, tai ir įtraukia. Paprastumas, nuoširdumas ir taiklumas – tai padeda užkariauti skaitytojų širdis. O šypsenos jų veiduose susitikimo metu leido suprasti, kad pokalbis buvo šiltas, jaukus ir malonus.
Ačiū Aldonai Brusokienei už dainas, kurios harmoningai derėjo su Irenos Buivydaitės knygomis, nepabūgusiems karščio ir atvykusiems skaitytojams, Ugnei Galinienei už dovanas autorei, atlikėjai bei bibliotekai ir Saulei Blėdienei už bendradarbiavimą organizuojant renginį.
Iki kitų malonių susitikimų.
Kristina Tamašauskienė
Šilavoto biblioteka

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *