Sveikatos apsaugos ministras Prienuose pamatė gerų veiklos pavyzdžių

Birželio 4 dieną Prienuose lankėsi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kuris susitiko su Prienų rajono savivaldybės meru Alvydu Vaicekausku ir jo komanda, Savivaldybės administracijos skyrių atsakingais darbuotojais, pokalbio metu aptarti Lietuvos sveikatos politikos klausimai, susiję su sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų pertvarka, Valstybinės ligonių kasos konsolidavimu, sujungiant visas teritorines ligonių kasas. Kalbėta apie sutarčių pagrindu Prienuose įsteigto Sveikatos centro darbo organizavimą, gerontologijos paslaugų prieinamumą rajono gyventojams, pacientų pavėžėjimo į gydymo įstaigas paslaugų finansavimą, tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys apsilankė Prienų PSPC ir Prienų ligoninėje.

Sveikatos apsaugos ministras A.Dulkys, lydimas Savivaldybės vadovų, lankėsi Prienų pirminės sveikatos priežiūros centre ir Prienų ligoninėje, bendravo su įstaigų direktoriais Artūru Ivanausku ir Jūrate Milakniene, administracijų atstovais, gydytojais ir pacientais, darbuotojais, apžiūrėjo šiuolaikiškai sutvarkytas įstaigų patalpas, procedūrinius kabinetus, Psichikos sveikatos centrą, ligoninės tyrimų laboratoriją bei skyrius.
Ministrui buvo įdomu sužinoti, kaip reguliuojami šeimos gydytojų darbo krūviai ir pacientų eilės. Jis teiravosi šeimos gydytojų nuomonės dėl siuntimų galiojimo laiko prailginimo, kai kurių siuntimų bei nedarbingumo pažymėjimų išrašymo paslaugų perdavimo slaugytojoms, praktinio telemedicinos paslaugų taikymo. Savo ruožtu gydytojai ministrui išsakė savo lūkesčius ir pageidavimus, vienas iš jų susijęs su savalaikiu e.sveikata dokumentų pildymu, kas leistų šeimos gydytojams laiku pasirinkti tinkamą gydymo taktiką. Iš pacientų ministras A.Dulkys išgirdo, kad eilės pas gydytojus specialistus Prienuose yra žymiai trumpesnės negu didžiuosiuose miestuose, todėl čia konsultuotis atvyksta Marijampolės, Alytaus, Kauno rajonų gyventojai.
Prienų PSPC vadovas A.Ivanauskas ministrui pristatė planuojamą įgyvendinti projektą, kurio metu pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos bus iškeltos į kitą pastatą (Revuonos g.). Išplėtus šio pastato patalpas, jose bus įsteigtas Dienos psichiatrijos stacionaras, todėl pagerės šių paslaugų prieinamumas psichikos ir elgesio sutrikimų ar požymių turintiems asmenims, jų artimiesiems, bus teikiama pagalba asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, psichikos sveikatos priežiūros specialistams.
A.Dulkys išklausė ir Prienų ligoninės vadovės J.Milaknienės planus modernizuoti ir išplėsti Priėmimo-skubios pagalbos skyrių, vietoj Vaikų ligų skyriaus steigti Vaikų dienos stacionarą. Abi įstaigos pastatų rekonstrukcijai tikisi gauti europinių investicijų.
Ministras Savivaldybės ir įstaigų vadovus kvietė bendradarbiaujant tarpusavyje išsigryninti paslaugas, sužiūrėti, kad jos nesidubliuotų, taip, anot ministro, būtų galima sutaupyti lėšų kitoms reikmėms.
Ministras pasidžiaugė, kad Prienų sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigos apsirūpinusios šeimos gydytojais ir įvairių specializacijų gydytojais, tarp jų yra ir jaunimo, ligoninėje įdarbinti medikai iš Izraelio, Ukrainos ir kt. pritapo, išmoko lietuvių kalbą ir yra visaverčiai komandos nariai. Pasak J.Milaknienės, Prienų ligoninėje šiuo metu specialistų netrūksta, o per 60 proc. visų darbuotojų yra iki 50 metų amžiaus, įstaiga pacientams patraukli dėl atliekamų įvairių dienos chirurgijos operacijų.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *