Įtraukusis ugdymas – „ant bangos“…

Žemę palytėjusi vasara priartino atostogas, jų laukdami vaikai ir jaunuoliai iš aštuonių rajono švietimo ir socialinių įstaigų gegužės 31 dieną susibūrė į „Tūkstantmečio mokyklos I“ projekto edukacinę popietę „Ant bangos“, kurios dalyvius svetingai priėmė Prienų socialinių paslaugų centro kolektyvas.
Tai – trečioji Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos organizuojama šio projekto popietė, kuri į jaukų ir žalią kiemelį sukvietė net keturiolika komandų iš „Ąžuolo“ progimnazijos, „Žiburio“ ir Veiverių T. Žilinsko gimnazijų, Balbieriškio, „Revuonos“, Išlaužo, Pakuonio pagrindinių mokyklų, Prienų socialinių paslaugų centro užimtumo grupių. Popietės dalyvius motyvavo ne tikslas pasivaržyti, siekti rezultatų, o noras patirti įtraukiojo ugdymo galimybes ir privalumus, daugiau sužinoti, išbandyti, kad prireikus galėtų žiniomis tinkamai pasinaudoti, suteikti pagalbą ne tik sau, bet ir šalia esantiems.
Kiekviena komanda šventės metu apsilankė aštuoniose stotelėse ir atliko užduotis, kurias parengė renginio partneriai: Prienų krašto muziejaus, Prienų visuomenės sveikatos biuro, Nemuno kilpų regioninio parko darbuotojai, Prienų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos edukatorė Eglė, Prienų socialinių paslaugų centro užimtumo specialistė Agnė, Prienų rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro sportininkai, VšĮ „Stadionas“ administracija.
Laikas gamtos prieglobstyje praleistas ir prasmingai, ir turiningai. Dalyviai sužinojo, kokios pamokančios yra lietuvių liaudies pasakos, išbandė pirmosios pagalbos skęstančiam, sužeistam ar užspringusiam žmogui veiksmus, įsitraukė į saugaus eismo pamokėles, žaidė mokomuosius stalo žaidimus, sprendė kryžiažodžius, spėliojo medžių rūšis, dėliojo Didžiąsias Nemuno kilpas, domino, dalyvavo literatūrinėje edukacijoje, sportinėse rungtyse, šėlo ant didžiulio pripučiamo batuto, visi drauge iš skiaučių nupynė draugystės ir vienybės „bangą“. Šventėje pralaimėjusiųjų nebuvo, visi dalyviai patyrė daug geros nuotaikos akimirkų, buvo pavaišinti picomis, gavo dovanų po Nemuno regioninio parko knygą, kuri paskatins geriau pažinti savo kraštą.
Tarp renginio dalyvių smagiai laiką leido, teminiuose kiemeliuose savo žinias pasitikrino ir meras A.Vaicekauskas, vicemerės J.Zailskienė bei L.Jančiukienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas R.Zailskas, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė, Prienų socialinių paslaugų centro direktorė A.Urbonienė, kiti svečiai.

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *