Birštone startuoja trys čempionatai – laukia sporto varžybos ore, vandenyje ir ant žemės

Birželio 6–9 dienomis Birštone vyksta kurorto šventė „Banguokim Birštone“. Tarp įvairių pramoginių renginių gausu ir sporto įvykių. Nuo ketvirtadienio čia vyksta 32-asis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas, šeštadienį startuoja 20-asis vandens motociklų čempionatas bei 2024 m. „Stiklita“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas. Sekmadienį paaiškės šių trijų čempionatų lyderiai.

Birštone jau penktą kartą vyksta 32-asis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas, kuriame varžosi 25 pilotai iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos. Planuojami šeši varžybiniai skrydžiai, o pilotai varžosi dėl Lietuvos čempiono vardo, pagrindinio prizo ir reitinginių taškų, kurie lems kitų metų Lietuvos rinktinės sąrašą.

Lietuvos karšto oro balionų čempionatas vyksta Birštono kurorto šventės metu, todėl šventės lankytojai turi galimybę stebėti skrydžius gyvai ir grožėtis kylančiais oro balionais. Penktadienio vakarą čia vyks ir oreivių ugnies paradas – čempionato komandos, važiuodamos kurorto gatvėmis ir leisdamos liepsnas sukurs įspūdingą reginį miesto gyventojams ir svečiams.

Šeštadienį ir sekmadienį Nemuno atkarpoje ties Birštonu vyks atviras, jau 20-tas Lietuvos vandens motociklų Aquacross ir slalomo čempionatų pirmasis etapas, kuriame startuos 11 skirtingų klasių bei galingumo motociklų. Planuojama, kad į varžybas registruosis apie 60 dalyvių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių.

Birštone antrus metus iš eilės vyks ir „Stiklita“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato atidarymas (I etapas). Šį čempionatą sudaro trys etapai, vykdomi skirtinguose Lietuvos miestuose. 2023 m. čempionato atidarymas sutapo su Birštono paplūdimio futbolo aikštelės atidarymu. Įrengiant aikštę, buvo panaudota gerokai daugiau nei įprastai smėlio – 1 tūkstantis tonų, be to, ji atitinka visus FIFA standartus.

Šiais metais čempionate dalyvaus šešios komandos iš Vilniaus, Kauno, Kupiškio, Mažeikių, Panevėžio ir Panevėžio r. Pirmojo etapo komandų rezultatai paaiškės jau sekmadienį.

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *