BALTTECHNIKA 24 parodoje – ir lietuviškas sklandytuvas

Tris dienas Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusioje Tarptautinėje specializuotoje technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų parodoje BALTTECHNIKA 24, kuri laikoma svarbiausiu inžinerinės pramonės metų renginiu, lankytojų dėmesį traukė Prienų UAB „Sportinė aviacija ir ko“ sklandytuvas LAK 17 afes su elektriniu varikliu.

A. Mačiulis (antras iš kairės) atsakinėjo į visus lankytojų klausimus. Kairėje – lakūnė akrobatė Violeta Gedminaitė.

Žmonės stebėjosi, kad šis baltasparnis yra lietuviškas, domėjosi, kur pagamintas, kaip skrenda, kokie skrydžio tikslai, klausė, ką reiškia raidės LAK (lietuviška aviacinė konstrukcija) ir pan. Dauguma sklandytuvą ir dar su elektriniu varikliu iš arti matė pirmą kartą.
Bendrovės generalinis direktorius Vytautas Mačiulis sakė, kad tokioje parodoje dalyvavo pirmą kartą ir džiaugėsi sulaukęs daug žiūrovų, ypač jaunimo, moksleivių iš įvairių būrelių. Pačiam taip pat buvo smalsu pasižvalgyti po parodą, užmegzti ryšius. Tiesa, elektrinių sklandytuvų pritaikymo sritis siaura, tik sportas, ne taip, kaip Lietuvoje jau gaminamų elektrinių autobusų, automobilių, motociklų, tad užsakovų sunku buvo tikėtis. Vilčių teikia šiemet Lenkijoje liepos mėnesį vyksiantis pasaulio sklandymo čempionatas, kuriame skraidys ir 13,5 m sparnų ilgio LAK Mini fes.

Modeliuką demontuoja Ramunė Hermann.

Vienai iš nedaugelio Europoje Prienų sklandytuvų gamyklai šiemet jau 55-eri. Ateičiai didelių planų nekuria, stengiasi išgyventi, užsakymams mažėjant galvoja ir apie šalutinę gamybą.
– Gaminsime viską, ką užsakys. Mūsų gamykla unikali, galinti daug ką gaminti, o elektriniai sklandytuvai gali dalyvauti ne tik varžybose. Labai keista, kad Prienų krašto šventės organizatoriai pakvietė ne mus, o komercinę akrobatinių lėktuvų grupę ANBO. Būtume pasirodę ne blogiau… – sakė V. Mačiulis.
O. Valkauskienė
Autorės nuotraukos

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *