Tarptautinė muziejų diena kitaip

Gegužės 18 d. muziejininkai šventė Tarptautinę muziejų dieną, kuri minima nuo 1978 metų. Šiais metais šventė sutapo su Europos muziejų naktimi, vykstančia nuo 2005 metų.
Šią iniciatyvą kasmet organizuoja Prancūzijos kultūros ministerija kartu su Prancūzijos muziejų ir Informacijos bei komunikacijos tarnybomis, bendradarbiaudamos su Tarptautine muziejų taryba (ICOM). Muziejai atvėrė duris lankytojams neįprastu metu, siekdami sukurti ryšį su bendruomenėmis ir įtraukti jas į muziejų veiklas.
Birštono muziejus Europos muziejų naktyje dalyvauja nuo 2012 metų ir pritraukia didelius lankytojų srautus. Ši iniciatyva rodo, kaip muziejai pereina nuo paprasto eksponatų saugojimo prie aktyvaus bendravimo su bendruomene per edukacines veiklas ir patrauklią komunikaciją.
Birštono muziejuje šią dieną vyko įvairūs renginiai, įskaitant Siponių krašto bendruomenės teatro grupės spektaklį „XXI a. Kurmelis“. Taip pat buvo surengta edukacija „Surask juostą“, lankytojai pakviesti apsilankyti muziejuje ir klausytis pasakojimų žvakių šviesoje. Muziejų naktis suteikė galimybę pamatyti kultūrą kitu kampu ir išgirsti naujų istorijų. Šis vakaras dovanojo naujų potyrių, pažinimo džiaugsmą ir leido pajausti muziejų kitaip nei įprastai.
Nuoširdžiai dėkojame Siponių bendruomenės teatro grupei už nuostabų spektaklį ir visiems renginio dalyviams, kurie apsilankė muziejuje.
Birštono muziejaus informacija
Virginijos Dudavičiūtės nuotrauka

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *