Įdomios pamokos naudojant nemokamus skaitmeninius įrankius

Prienų „Ąžuolo“ progimnazija vykdo Erasmus+KA122 projektą „Mokymo aplinkos gerinimas naudojant Web 2.0 įrankius“. Šio projekto kursai „Įdomios pamokos naudojant nemokamus skaitmeninius įrankius“ balandžio 15–19 dienomis vyko Ispanijoje, Denijos DiverBot robotikos ir kodavimo akademijoje.
Kursuose dalyvavo mokytojos S. Pikienė, D. Mikulevičienė, bibliotekininkė D.Gribinienė ir projektų koordinatorė A.Berezovskaja. Mokymus vedė Denijoje garsus ir daug laimėjimų su vaikais pasiekęs vadovas Javier Gomez. Dėstytojas papasakojo ir parodė, ko vaikai mokosi ir pasiekia dalyvaudami nacionalinėse, tarptautinėse ir net pasaulinio lygio varžybose. Su kokiu užsidegimu ir mažiausieji, ir paaugliai kuria savo robotus, juos programuoja bei išbando naujausius maketavimo ir kodavimo įrankius.
Mūsų komanda taip pat sužinojo, kas yra mokomoji robotika, išbandė keletą nemokamų įrankių, kuriuos galima naudoti mokant ir mokantis. Pagrindinis dėmesys kursų metu buvo skiriamas: Padlet, įvadas į edukacinę robotiką; kaip kurti pristatymus ir užduotis su Scratch; 3D dizainas su Tinkercad; kodavimas naudojant Microbit; spausdinimas 3D spausdintuvu, jo veikimo apžvalga. Kiekviena turėjome galimybę sukurti ir atspausdinti savo modelį. Žinoma, mūsų lygis buvo tik pradedančiųjų, nes buvome tik daugiau girdėję apie tai, nei išbandę praktiškai.
Kursų metu įgijome daug praktinių įgūdžių ir teorinių žinių. Akademijos vadovas akcentavo sistemingo darbo namuose svarbą ir tam reikalingus laiko resursus.
Įgytas žinias galima pritaikyti pamokose, nes naudojami įrankiai didina moksleivių kūrybiškumą, ugdo loginį ir matematinį mąstymą, lavina projektavimo ir problemų sprendimo įgūdžius bei tuo pačiu skatina komandinį darbą.
Po įdomių, daug loginio mąstymo ir vis naujų bandymų pareikalavusių, penkias dienas trukusių mokymų turėjome laiko patyrinėti turistų pamėgtą ir gausiai lankomą, kalnų apsuptą Denijos uostamiestį Viduržemio jūros pakrantėje, Kosta Blankos Šiaurėje. Turėjome galimybę paskanauti tradicinių patiekalų, tokių, kaip paelija, tradicinio omleto su bulvėmis ir Ispanijoje populiarių čiurų su karštu šokoladu. Siauros senamiesčio gatvelės siūlo daugybę vietų mėgautis maistu. Apžiūrėjome lankytinas vietas, pasigrožėjome vaizdingu ir jaukiu istoriniu miesto centru, kuriame stūkso viduramžių pilies griuvėsiai, taip pat senovinė bažnyčia. Ūksmingų platanų alėja, ypač populiari šiltojo sezono metu, paliko didelį įspūdį. Denijoje aplankėme Archeologijos, Žaislų ir Jūros muziejus. Nuo šurmulio vakarus leidome visai šalia esančiame paplūdimyje, gėrėjomės daugybe uoste plūduriuojančių jachtų.
Intensyvius mokymus puikiai suderinome su kurorto pažinimu ne tik geografine, bet ir kultūrine prasme. Palikę saulėtą Ispaniją grįžome į lietingą Lietuvą, kur oras nesutrukdė dalintis įgyta patirtimi su kolegomis ir ugdytiniais.
Erasmus+ kursai džiugina ir kultūrine programos dalimi, kurios metu pedagogai gali pasijausti Europos dalimi, praplėsti ir praturtinti akiratį. Europinio lygmens patirtys mokytojams suteikia naujo polėkio ir entuziazmo, grįžus į mokyklą energingai tęsti ir tobulinti savo darbus, sudominti ir motyvuoti jaunąją kartą.
Sonata Pikienė
Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *