Sanatorija „Versmė“: vakar, šiandien ir rytoj…

Šiuolaikinis skubos, įtampos, neretai ir streso kupinas gyvenimo tempas reikalauja iš mūsų daug kantrybės, dėmesio, fizinių bei psichologinių jėgų. Tad anksčiau ar vėliau pajuntame, kad laikas sustoti – pasigydyti, pailsėti.
Viena iš galimybių – Birštono sanatorija „Versmė“, jau 55-erius metus teikianti kokybiškas medicininės reabilitacijos bei komercinio poilsio paslaugas.
Kaip keitėsi sanatorija? Kokios laukia naujovės?

Populiarėja poilsis savaitgaliais
Vis daugiau tautiečių supranta, kad, norint išvengti įvairių susirgimų, derėtų nuolat rūpintis sveikata bei ligų profilaktika. Dėl geopolitinės situacijos pasaulyje pakito atvykstančių poilsiautojų kontingentas.
– Prieš pandemiją atvykdavo turistai iš Norvegijos, Vokietijos, Izraelio, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, o pastaruoju metu ilsisi bei gydosi Lietuvos gyventojai, – teigia sanatorijos „Versmė“ direktorė Rasa Noreikienė.
Dabar poilsis savaitgalį tapo lyg ir prestižo reikalas: kambariai rezervuojami net prieš kelis mėnesius. Atvyksta (ir darbo dienomis) ne tik senjorai, bet ir šeimos su vaikais, poros, jaunimas. Pamažu sugrįžta turistai iš Vokietijos.
– 2023 m. mūsų sanatorijoje apsilankė daugiau nei 8 tūkstančiai svečių, kurie rinkosi komercinį poilsį. Esame akcinė bendrovė – pelno siekianti organizacija. Viską užsidirbame patys, negauname jokių dotacijų, tad pernai pasiekėme, kad komercinė veikla sudarytų apie 46 proc. gaunamų pajamų. Jas skiriame infrastruktūros, gydymo ir gyvenimo paslaugų gerinimui. Stengiamės išlikti konkurencingi, kad žmonės, pabuvę „Versmėje“, norėtų sugrįžti čia ir vėl… – pasakoja direktorė.

Daugėja paslaugų
Pasak R. Noreikienės, sanatorijos veiklos sritys – medicininė reabilitacija, kurią apmoka ligonių kasos, ir komercinės paslaugos, kai žmonės sveikatinasi savo lėšomis. Siekiama, kad reabilitacijos ir komercijos paslaugos pasiskirstytų po lygiai, o atvykę klientai gautų kuo įvairesnių kokybiškų paslaugų.
„Versmės“ darbuotojai skiria dėmesį ir teikia profesionalias paslaugas sergantiems nervų, endokrininėmis, virškinimo, kvėpavimo, inkstų ligomis, atsistatant po sudėtingų ligų, traumų, nuolat gražina aplinką, padeda sustiprėti ir fiziškai, ir emociškai.
Iš čia pat esančio gręžinio gaunamas unikalios sudėties mineralinis vanduo. Atnaujintas mineralinio vandens baseinas su kaskadinėmis srovėmis ir sūkurine vonia. B korpuso gydykloje teikiama nauja paslauga – mineralinio vandens terapija.
Natūralaus gydomojo purvo su moliu procedūrą „Versmė“ renkasi „mergvakario vakarėliui“: išsitepus visą kūną mišiniu, vėliau jį nusiprausus, oda ir plaukai tampa itin švelnūs. Atvykusiems teikiama apie 80 įvairių gydymo bei grožio procedūrų.

Šiek tiek istorijos
1969 m. Birštone įkurtas žemės ūkio darbuotojų pensionatas, o 1975 m. jo bazėje – sanatorija „Versmė“, pradėjusi teikti pirmąsias gydymo paslaugas: masažą, purvą, elektroterapiją, mineralinio vandens vonias. Balneoterapijos gydykla atvėrė duris tik 1983-siais, pernai minėtas jos gyvavimo 40-metis.

Renovuotas A korpusas
Pasak sanatorijos komunikacijos vadovės Sandros Pilkauskienės, kitoje gatvės pusėje, už fontano, esantis A korpusas atnaujintas prieš 5 metus. Čia gydosi pacientai, atvykę stacionarinei bei ambulatorinei reabilitacijai. Džiugina patogūs, šiuolaikiškai įrengti kambariai (visi su balkonais), nauja valgykla, atskira švediško maitinimosi salė, biblioteka, poilsio erdvės. Pirmame aukšte – šviesi nauja gydykla, kur atliekamos mineralinio vandens bei purvo vonios, rankų, kojų hidromasažas, fizioterapija – pacientams patogu atlikti procedūras neišėjus iš pastato, ypač esant blogam orui.
– A korpuse vienu metu galime priimti per 190 pacientų. Reabilitacinio gydymo poreikis – nemažas, kartais tenka perdėlioti rezervacijas, kad priimtume daugiau ligonių, – atkreipia dėmesį komunikacijos vadovė.

C korpusas atitiks 4 žvaigždučių viešbutį
Šiuo metu sparčiai vyksta C korpuso renovacija. Modernus korpusas atitiks 4 žvaigždučių viešbučio lygį ir bus skirtas tik komerciniams klientams. Jų poilsiui – komfortiški jaukūs kambariai, renginių ir konferencijų salė, sporto, biliardo salė, vaikų kambarys. C korpusas sujungtas koridoriumi su komerciniu B korpusu, jame įsikūrusi jauki valgykla (švediškas maitinimo tipas), mineralinio vandens baseinas, purvo, mineralinio vandens vonios ir kt. Svečiai viskuo naudosis neišeidami į lauką.
– Planuojame C korpuso remontą baigti iki šių metų liepos 1 dienos. Vienu metu jame galėsime priimti iki 80 svečių, – teigia R. Noreikienė.

Išskirtinė erdvė – „Grožio sodas“
Komerciniams klientams įrengta nauja ramybės oazė – grožio sodas. Unikalioje dienos SPA erdvėje kviečiami mėgautis maloniomis veido, kūno puoselėjimo procedūromis, kurios atliekamos tik su sertifikuotais aukščiausios kokybės produktais. Kavinėje gardi kava, sveikuoliški kokteiliai. Natūralūs augalai bei pro langus stebimi gamtos vaizdai puikiai atpalaiduoja.
Beje, gamtos kūrinijos prieglobstyje vyksta kameriniai renginiai.

. Pacientams teikiama per 80 procedūrų rūšių.
. Sanatorijoje dirba daugiau nei 200 darbuotojų.
. Vienu metu priims 360 žmonių (C korpuse – 80, B korpuse – 90, A korpuse – 190).
Veronika Pečkienė

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *