„Versmės“ sanatorijos darbuotojai mokėsi rūšiuoti be klaidų

Birštono „Versmės“ sanatorijos darbuotojai puikiai supranta, kad atliekas reikia rūšiuoti, bet ne vienam ir ne kartą kyla klausimas: o kaip teisingai tą daryti? Norėdami sužinoti atsakymus, jie kreipėsi į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro specialistus, kurie atvyko į sanatoriją ir surengė atsakingo rūšiavimo mokymus. Į juos susirinko beveik trys dešimtys sanatorijos darbuotojų.
„Žmonės supranta, kad reikia tvarkytis, rūšiuoti ir nedaryti klaidų“, – sakė mokymus inicijavęs sanatorijos „Versmė“ direktoriaus pavaduotojas ūkiui Gintaras Čekanauskas.
Anot jo, ARATC konteinerių aikštelių priežiūros specialistė, tikrinanti rūšiavimo kokybę, prie sanatorijos esančiuose konteineriuose ne kartą yra aptikusi netinkamų atliekų ir dėl to pateikusi pastabas. „Atliekas į tuos konteinerius meta ne tik mūsų darbuotojai, ir pašaliniai žmonės taip pat, tačiau norisi, kad bent mes patys klaidų nedarytume“, – kalbėjo G. Čekanauskas.
Mokymus „Versmės“ sanatorijoje vedusi ARATC aplinkosauginio ugdymo specialistė Inga Jakimavičienė pastebėjo, kad vis daugiau įmonių stengiasi supažindinti savo darbuotojus su rūšiavimo reikalavimais, sudaryti sąlygas rūšiuoti atliekas darbo vietose ir motyvuoti žmones tą daryti.
„Rūšiuoti reikia ir ten, kur gyvename, ir ten, kur dirbame, ir atvykus ilsėtis, gydytis ar pramogauti“, – primena I. Jakimavičienė.
Atsakymai į mokymų metu iškylančius klausimus gali būti aktualūs ir kitiems, tad pateikiame keletą jų:

Kur mesti nereikalingus guminius batus? Jeigu batai tinkami dėvėjimui, juos reikia pristatyti į „Mainuką“ (daiktų mainų punktai, esantys visose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse) arba įdėti į maišelį, sandariai užrišti ir mesti į tekstilės konteinerį. Netinkamus dėvėjimui batus mesti į mišrių atliekų konteinerį.
Kur mesti gumines pirštines? Į mišrių atliekų konteinerį.
Kur mesti SPA ir kitų ritualų metu naudojamų žvakių likučius? Į mišrių atliekų konteinerį.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf. 

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *