Kaip prieš dvidešimt metų pasveikinom Lietuvos stojimą į Europos Sąjungą

Naujų valstybių priėmimui į Europos Sąjungą datai (2004 05 01) pažymėti vokietis Michael tą dieną organizavo „Skėčių pakėlimo akciją“.
Aš, dirbdamas Skriaudžių buities ir Kalendorių muziejų direktoriumi, netikėtai gavau pasiūlymą (2004 m. vasario mėn.) šią akciją organizuoti Lietuvoje. Nedelsiant kreipiausi į LRT „Ryto garsai“ vedėją Artūrą Matusą, ne vieną kartą lankiusį Skriaudžių muziejus, su prašymu tokią žinią paskelbti Lietuvos radijo klausytojams. Gavęs administracijos pritarimą, Artūras netrukus surado galimybę man keletą kartų tiesioginiame eteryje visai Lietuvai paskelbti tokią žinią. Eteryje kartu paskelbiau savo telefoną, elektroninio pašto adresą. Netrukus sulaukiau daugiau atsiliepusiųjų ir jų klausimų.
Po Lietuvos įstojimo į ES dienos gavau nemažai laiškų ir nuotraukų, kuriose užfiksuotos žmonių grupės su iškeltais skėčiais. Visą laiką susirašinėjau su organizatoriumi, pranešdavau, kiek žmonių iškėlė skėčius, kurioje vietovėje.
Ši akcija buvo organizuota pasauliniu mastu. Joje dalyvavo 42 valstybės, 8495 žmonės. Iš 42 valstybių pagal akcijoje dalyvavusiųjų skaičių Lietuva užėmė trečią vietą. Pirmoje vietoje buvo Ispanija, iškėlusi 1796, antra Slovėnija – 1272, trečia buvo Lietuva, iškėlusi 978, ketvirti vokiečiai – 892, penkti latviai – 716 skėčių.
Prancūzai iškėlė vos 20, o anglai – vos 14 skėčių.
Pijus Brazauskas

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *