Apie policijos pareigūno profesiją atvirai ir įtraukiai

Kovo 29 dieną Alytaus AVPK Prienų ir Birštono policijos komisariatų policijos bendruomenės pareigūnių iniciatyva Prienų kultūros ir laisvalaikio centre organizuotas atstovų ir rajono mokyklų moksleivių susitikimas–diskusija „Ateik! Diskutuok! Pasirink!“, kurią moderavo Prienų rajono savivaldybės tarybos narys Andrius Grumadas kartu su Veiverių T.Žilinsko gimnazijos moksleive Auguste. Renginio dalyvius pasveikino, prisimatuoti policijos pareigūno profesiją ir teisingai pasirinkti moksleiviams linkėjo profesinio orientavimo renginyje dalyvavusios Prienų rajono savivaldybės vicemerės Jūratė Zailskienė ir Laimutė Jančiukienė.
Jaunuoliai turėjo išskirtinę progą iš pirmų lūpų išgirsti, kaip jie galėtų įsitraukti į policijos sistemą. Jiems pristatytos studijos Lietuvos policijos mokykloje ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijoje, suteikta informacija apie Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ veiklą, įvairių policijos padalinių atstovai papasakojo apie asmeninius pasirinkimus, pristatė dinamišką, įvairių iššūkių nestokojančią policijos pareigūno profesiją.
Vieni pareigūnai, kaip ir Prienų r. PK viršininkas Andrius Rupeika, policininko profesiją pasirinko vaikystės svajonės vedini, kiti, kaip Birštono PK viršininkas Andrius Petkevičius, apsisprendė pasukti šiuo keliu paskutiniu momentu, nes sportuojančiam jaunuoliui buvo svarbu, kad šiame darbe sportui skiriamas didelis dėmesys. Kai kurie pareigūnai patvirtino, kad jų pasirinkimui nemažai įtakos turėjo šioje sistemoje dirbantys artimieji arba tai, kad ekonominiu sunkmečiu policijos mokykloje buvo sudarytos puikios mokymosi sąlygos, o, baigus mokslą, garantuojama darbo vieta.
Diskusijoje dalyvavo, įdomiai, atvirai, su humoru ir įtraukiais pavyzdžiais apie savo darbo specifiką papasakojo Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro, „Aro“ rinktinės, Alytaus AVPK ir Marijampolės AVPK kriminalistinių tyrimų ir reagavimo padalinių pareigūnai, kinologas, Lietuvos policijos mokyklos dėstytojas. Jų teigimu, policijos pareigūno kasdienybėje nėra rutinos, pasitaiko sveikatai ir gyvybei pavojingų situacijų, neretai tenka dirbti viršvalandžius, grįžus į namus po pamainos vėl vykti į iškvietimus, taigi šis darbas skirtas tiems, kuriems reikia įvairovės, o ne dokumentų tvarkymo kabinete nuo 8 val. iki 17 val., kurie moka susitvarkyti su stresu, pakelia didelį fizinį krūvį, geba bendrauti su skirtingais žmonėmis, taikiai spręsti konfliktines situacijas.
Pareigūnai akcentavo, kad atsakingos profesijos atstovams keliami ypatingi reikalavimai, policininkas privalo būti nepriekaištingos reputacijos, laikytis duotos priesaikos tarnauti visuomenei ir padėti to reikalingiems žmonėms. Pašnekovams labiausiai įsiminė ekstremalios situacijos, būtent tokios tarnybos akimirkos, kai pavyko sulaikyti nusikaltėlius, išaiškinti rezonansinius nusikaltimus, sutramdyti smurtautojus, surasti dingusius žmones. Būta ir liūdnų, ir pamokančių, ir linksmų atsitikimų, apie kuriuos neretai sakoma, kad tai išgalvotos istorijos, nes gyvenime taip nebūna…
Policijos atstovai taipogi pasidalino patarimais, kas jiems padeda atsipalaiduoti po nelengvos ir ilgos darbo dienos ir motyvuoja kitą rytą vėl skubėti į tarnybą bei vykdyti savo pareigas. Tai, anot jų, sportas, fizinis aktyvumas, šeimos ir kolektyvo palaikymas, disciplina ir tikėjimas nešama misija, kuomet labiausiai motyvuoja ne gaunamas atlygis, o galimybė pagelbėti kitiems.
Todėl tiems moksleiviams, kurie svajoja apie policijos pareigūno profesiją, jie patarė gerai pasverti savo norus ir pasirinkti tokią profesiją, dėl kurios netektų „vargti“ darbe.
Įdomūs pasakojimai apie policijos darbo kasdienybę sudomino moksleivius, apklausos metu 32 proc. iš balsavusių moksleivių atsakė, kad savo ateitį sietų su policijos pareigūno profesija.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *