Šventėme lygiadienį ant Dubingių piliakalnio

Lietuvos sveikuolių sąjunga pakvietė visus į Lygiadienio šventę, kvietimu pasinaudojo ir Birštono sveikos gyvensenos klubo „Šilagėlė“ nariai, vadovaujami prezidentės Aldonos Žaliauskienės. Kovo 24 d. vykome į Dubingius, užsukome į Europos geografinį centrą, kurį 1989 metais nustatė Prancūzijos geografijos institutas. Jis yra 54 laipsniai 54 min. šiaurės platumos ir 25 laipsniai 19 minučių rytų ilgumos. Ši vietovė yra 26 km į šiaurę nuo Vilniaus. 2004 metais skulptoriaus Gedimino Jokūbonio sukurtas paminklas – balto granito kolona su žvaigždžių karūna viršūnėje – pastatytas šioje vietoje.
Kelias iki Dubingių neprailgo. Vykome į Asvejos ežero pakrantę, kuri apsupta daugybės protėviams svarbių piliakalnių. Pavasario lygiadienis – labai svarbi senovės lietuvių baltų kultūros paveldo dalis švenčiant gamtos atgimimą, šviesos pergalę prieš tamsą ir pavasario šventimą. Šios dienos ritualai susiję su žalčiais, vandeniu ir laumėmis… Tikima, kad lygiadienio rytą išsimaudžius upėje, tekančioje į rytus, būsi sveikas visus metus – ką kai kurie iš mūsų ir padarė. Šokome apie laužą, mušėme būgnus, dainavome…
Su gide Gema keliavome po Dubingių piliavietę, kuri gražiai užkonservuota, čia sužinojome daug įdomaus apie pilies gyventojų Vytauto Didžiojo, Barboros Radvilaitės ir kt. (XIV – XVIII a.) gyvenimą. Tai – Radvilų giminės iškilimo ir suklestėjimo istorijos… Vaizdų grožis tiesiog gniaužė kvapą.
Vaišinomės pagal didikų receptą ant ugnies gamintu šiupiniu. Nuostabiai praleidome laiką, o dabar lauksime ilgiausios metų dienos – Joninių.
Jonas Juozaitis

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *