Prienų – Birštono cukrinio diabeto klubas „Versmė“: sveikata – socialinė investicija

Kovo 16 d. aptarti praėjusių metų rezultatų ir numatyti, ką galima naudingo nuveikti šiais metais, susirinko Prienų – Birštono diabeto klubo „Versmė“ nariai. Pabūti kartu ir sužinoti, kaip dirba ir kuo gyvena šis kaimyninių savivaldybių sergančiuosius diabetu vienijantis klubas, atvyko LR Seimo nario A. Palionio patarėja V.Petkevičienė, Birštono savivaldybės visuomeninių organizacijų atstovai, svečiai dr. S. Zare ir M. Fetingytė.
Klubo „Versmė“ pirmininkė dr. Birutė Bartkevičiūtė susirinkusiesiems pristatė klubo veiklos metinę ataskaitą, kurioje atsispindėjo tai, kas buvo padaryta, kad pagerėtų cukrinio diabeto valdymas. Veiklos organizuotos, skatinant žmonių aktyvumą, įtraukiant juos į fizinę veiklą, gilinant jų žinias, susijusias su sveikatos išsaugojimu, kviečiant susipažinti su Lietuvos regionuose esančiu kultūriniu paveldu.
2023 metais organizuotose paskaitose ir visuomeninėse akcijose buvo kalbama apie organų donorystę, paliatyvią pagalbą ir kitomis pacientams svarbiomis temomis, siekiant informuoti visuomenę apie įvairių paslaugų svarbą ir reikalingumą. Atkreipiant dėmesį į diabeto bendruomenės lūkesčius, sprendžiant su šia liga susijusias problemas, diabeto klubas „Versmė“, bendradarbiaudamas su BĮ Nemajūnų dienos centru, prisijungė prie Tarptautinės diabeto dienos akcijos, kurios metu lapkričio 14 dieną mėlyna spalva kasmet apšviečiami abiejų savivaldybių visuomeninės paskirties pastatai. Taip norima atkreipti visuomenės dėmesį į šią grėsmingą ligą, kuri turi tendenciją plisti visuose pasaulio regionuose.
Dr. B.Bartkevičiūtė įsitikinusi, kad klubo veikloje yra labai svarbūs mokymai ir įvairios specialistų paskaitos, kurių metu gaunama naujų žinių apie diabeto valdymą, naujus vaistus ir kitas galimybes gyventi visavertiškesnį gyvenimą.
Prienų rajono-Birštono diabeto klubas „Versmė“ kartu su Kauno rajono visuomenės sveikatos biuru organizavo cukrinio diabeto valdymo ir aktyvaus laisvalaikio įgūdžių formavimo stovyklą klubo nariams bei Birštono visuomeninių organizacijų atstovams, kuriems dėl padidėjusio cukraus kiekio kraujyje kyla rizika susirgti cukriniu diabetu.
Siekiama, kad gydytojų ir slaugytojų paskaitos, praktiniai mokymai, mankšta, meditacija ir muzikos terapijos užsiėmimai stovyklos lankytojus paskatintų pokyčiams, padėtų suformuoti tinkamus mitybos, fizinio aktyvumo įpročius, mokantis priimti, kontroliuoti ligą, įveikti psichologinius sunkumus.
Stovyklos veiklos buvo paremtos holistiniu požiūriu į žmogų, kuris sako, kad fizinė, psichikos ir dvasinė būklės tarpusavyje susijusios, todėl, gerinant jo sveikatą, būtina pasirūpinti ne tik kūnu, bet ir siela bei emocine sveikata.
Diabeto klubo nariai, kaip ir kitos visuomeninių organizacijų bendruomenės, aktyviai dalyvavo ir Birštono savivaldybės organizuojamuose renginiuose, drauge paminėjo Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, Birštono kurorto šventę, Adventinę popietę, įsitraukė į pavasarines ir rudenines talkas tvarkant miesto viešąsias erdves.
Klubo nariai nuotaikingai dalyvauja renginiuose, ypač džiaugiasi organizuojamomis kelionėmis. Praeitais metais jie keliavo po Sūduvos kraštą, aplankė nemažai pažintinių objektų.
Kiekvienais metais pasveikinami klubo nariai, švenčiantys asmeninius jubiliejus, pažymimi ir apdovanojami aktyviausi ir labiausiai nusipelnę žmonės.
Ataskaitoje buvo paminėta, kur ir kiek buvo išleista surinkto nario mokesčio ir projektinių lėšų, o išsamesnę informaciją apie finansinę padėtį, pajamas ir išlaidas pateikė Revizijos komisijos nariai.
Klubo pirmininkė dr. Birutė Bartkevičiūtė pristatė veiklas, kurios numatytos šiemet, kai kurios jau pradėtos įgyvendinti, nuo kovo mėnesio skaitomos emocinę sveikatą gerinančios edukacinės paskaitos.
Klubo pirmininkė narius pakvietė aktyviai naudotis Lietuvoje vykdomomis ligų prevencijos programomis, kurių išlaidas Ligonių kasos kompensuoja iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.
Tarp įvairių veiklų, numatytų šiais metais, buvo pageidavimų pakeliauti po Lietuvą, aplankyti įdomesnes vietas, susipažinti su krašto žymiais žmonėmis ir praturtinti savo žinias.
Šiame klubo „Versmė“ susirinkime dalyvavo ir startuolio „DiaWiser“ atstovė, ši įmonė yra asmeninio diabeto žinių asistento ir diabeto bendruomenės kūrimo pradininkė Lietuvoje, vystanti pažangiausias dirbtinio intelekto technologijas. Ji pademonstravo, kaip galima bendrauti su dirbtiniu intelektu, užduodant jam klausimus apie diabetą, jo sukeltas komplikacijas ir gauti išsamų atsakymą. Pasak M. Fetingytės, mintis sukurti asmeninį asistentą jai kilo, ieškant pagalbos sau, moteris jau 25 metus serga I tipo cukriniu diabetu. Kol kas šis projektas dar vystomas ir tobulinamas, o vėliau bus prieinamas visiems to pageidaujantiems.
Su Birštono sakralinio muziejaus veiklomis supažindino ir pakvietė jose dalyvauti dr. Roma Zajančkauskienė.
Po oficialiosios renginio dalies vyko nuoširdūs pokalbiai prie puodelio arbatos, pasidalijant patirtimi, žiniomis apie tai, ką galima padaryti, kad klubo veikla būtų kiekvienam įdomi ir naudinga.
Prienų rajono-Birštono cukrinio diabeto klubo informacija

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *