Verbų rišimo popietė

Stakliškių bibliotekos bibliotekininkė Danutė Potelienė kiekvienais metais organizuoja lietuviškų verbų rišimo popietę. Jos metu verbos rišamos laikantis šio krašto verbų rišimo papročių: būtinai dedama kadagio šakelė, trys arba viena žilvičio šakelė, surišama tik vilnoniu spalvotu siūlu.
Dar ir šiandien tikima, kad taip surišta verba gali apsaugoti nuo visokio blogio: namus nuo negandų ir gaisrų, pasėlius – nuo ledų, graužikų ir sausros, žmones – nuo ligų. Jau pats verbos rišimo procesas yra gyvybiškai svarbus ir magiškas, nes rišėjas geriausius palinkėjimus sau ir savo šeimai, gražiausias mintis, šviesiausias viltis ir lūkesčius sudeda į augalėlius, prie kurių prisilietus visa jų teigiama energija persiduoda kitam žmogui.
Renginio dalyviai susipažino su kiekvieno regiono verbų rišimo tradicijomis, ypatinga jų reikšme namams, šeimai, kiekvienam jos nariui, prisiminė pagrindinę senolių tradiciją – plakimą Verbų sekmadienį pašventinta apeigine verba. Ji kiekvienam, prie kurio prisiliečia, suteikia sveikatos ir gyvybinių jėgų, užtikrina gerus, sėkmingus ir laimingus metus.
Stakliškių bibliotekos informacija

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *