Krepšinio pirmenybės

Kovo 24 d. Prienų sporto arenoje buvo žaidžiami atsakomieji Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių ketvirtfinalio etapo susitikimai. Po šių rungtynių paaiškėjo komandos, patekusios į Didžiosios taurės pusfinalį, o ekipos, pralaimėjusios ketvirtfinalio etape, toliau kovos dėl Mažosios taurės.
„Versmės“ komanda galėjo ramiai jaustis prieš antrąjį ketvirtfinalio susitikimą, kadangi praėjusią savaitę ji „Šilavoto“ krepšininkus įveikė 23 taškų skirtumu. Vis dėlto E. Seniūnas jau pirmajame kėlinyje pelnė 15 taškų, o „Šilavotas“ kibo varžovams į atlapus. Nors „Versmė“ ir sulaukė rimto pasipriešinimo, tačiau taiklūs tolimi metimai leido pastariesiems minimaliai išsiveržti į priekį – 29:28. Antrajame kėlinyje „Versmės“ tolimų metimų fiesta toliau tęsėsi – vien A. Gedminas smeigė 5 tritaškius, ir „Versmės“ pranašumas išaugo iki dviženklio – 56:45.
Po didžiosios pertraukos E. Seniūno ir V. Žilionio taškų dėka „Šilavotas“ ėmė mažinti atsilikimą ir prieš ketvirtąjį kėlinį jau atsiliko tik trimis taškais – 68:71. Nors „Versmės“ patekimas į pusfinalį jau nekėlė abejonių, „Šilavoto“ krepšininkai garbingai kovojo ir stengėsi laimėti bent jau šias rungtynes. „Versmė“ vėl kiek atitolo, aikštelėje virė emocinga kova – antrąja technine pražanga nubaustas „Šilavoto“ lyderis E. Seniūnas buvo priverstas palikti aikštelę, dar po vieną techninę pražangą gavo kiti „Versmės“ ir „Šilavoto“ komandų žaidėjai. Emocinga ir atkakli kova galiausiai baigėsi „Versmės“ pergale rezultatu 100:93.
„Versmė“ – „Šilavotas“ 100:93 (29:28, 27:17, 15:23, 29:25).
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Versmė“: A. Gedminas – 30, L. Lukošenkinas – 22, D. Jurgelionis ir D. Kuzmickas – po 14 tšk.
„Šilavotas“: E. Seniūnas – 30, A. Senavaitis – 23, V. Žilionis – 22, E. Pašukevičius – 11 tšk.
„Versmės“ komandos žaidėjas D. Kuzmickas nubaustas technine pražanga.
„Šilavoto“ komandos žaidėjas E. Seniūnas nubaustas 2 techninėmis pražangomis.
„Šilavoto“ komandos žaidėjas E. Pašukevičius nubaustas technine pražanga.
Emocijų netrūko ir kitoje ketvirtfinalio akistatoje tarp „BC Tūzų“ ir „Stadiono“.
„BC Tūzai“ laimėjo pirmąjį susitikimą 9 taškų skirtumu, tad „Stadionui“ buvo būtina pergalė bent jau 10-ties taškų persvara. Pirmoje rungtynių dalyje vyko atkakli kova taškas į tašką, tačiau nė vienai komandai nepavyko susikrauti bent kiek apčiuopiamesnio pranašumo. Jeigu per pirmuosius du kėlinius „Stadionas“ demonstravo visapusišką žaidimą, o taškus rinko beveik visi aikštelėje pasirodę žaidėjai, tai „BC Tūzams“ daugiau nei pusę komandos taškų pelnė K. Okmano ir I. Sinkevičiaus duetas. Vis dėlto komandos į didžiąją pertrauką išėjo ilsėtis švieslentėje degant lygiam rezultatui 46:46.
Trečiojo ketvirčio pradžioje 5 taškus iš eilės pelnęs A. Snapaitis užkūrė „Stadiono“ komandą, kuri po truputį ėmė tolti nuo savo varžovų. „Stadiono“ gynyboje strigę „BC Tūzų“ žaidėjai švaistė metimus pro šalį, dažnai klydo, o tuo pasinaudojęs „Stadionas“ galiausiai prieš lemiamą rungtynių kėlinį pasiekė reikalingą 9 taškų persvarą, garantuojančią bent jau pratęsimą – 65:56. Beje, „BC Tūzų“ problemas puolime geriausiai išryškino faktas, jog visus 10 komandos taškų trečiajame kėlinyje pelnė vienintelis I. Sinkevičius (!). Ketvirtojo kėlinio pradžioje „BC Tūzai“ galiausiai prabudo – K. Okmanas, I. Sinkevičius ir R. Ališkevičius per kelių minučių atkarpą smeigė net 6 tolimus metimus ir gerokai sukomplikavo „Stadiono“ reikalus. A. Snapaičio ir E. Straigio pastangų dėka „Stadionas“ ir toliau išlaikė nedidelį pranašumą, tačiau reikalingos persvaros pastariesiems susikrauti nepavyko. Protingai rungtynių pabaigą sužaidę „BC Tūzai“ pralaimėjo susitikimą 83:87, tačiau dėl geresnio taškų santykio vis tiek žengė į Didžiosios taurės pusfinalį. Tuo tarpu „Stadionas“ sezoną pratęs Mažosios taurės varžybose.
„Stadionas“ –„BC Tūzai“ 87:83 (19:19, 27:27, 19:10, 22:27).
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Stadionas“: E. Straigis – 23, A. Snapaitis – 19, R. Marcinkevičius – 12, V. Vaikšnis – 10 tšk.
„BC Tūzai“: I. Sinkevičius – 29, K. Okmanas – 26, R. Ališkevičius – 19 tšk.
„Stadiono“ komandos žaidėjas E. Višinskas nubaustas technine pražanga.
„Stadiono“ komandos atsarginių žaidėjų suolelis nubaustas technine pražanga.
„BC Tūzų“ komandos žaidėjas A. Remeika nubaustas technine pražanga.
– – –
„Dantransos“ ir „PMVD-Tango pizza“ komandų pirmasis susitikimas baigėsi lygiosiomis, todėl bet kuriai komandai, norinčiai patekti į pusfinalį, pakako pergalės bent 1 taško skirtumu. „Dantransa“ rungtynes pradėjo kur kas labiau užsivedusi ir iškart atitrūko 25:18. Antrajame kėlinyje „PMVD-Tango pizza“ ir toliau nerado savojo žaidimo, o D. Šeškaus ir R. Stadaliaus metimai leido „Dantransai“ susikrauti 12 taškų pranašumą. Visgi antroje kėlinio dalyje P. Bartkevičius, P. Ivanauskas ir V. Celiešius kartu pelnė 17 taškų, o „PMVD-Tango pizza“ surengė spurtą 15:2 ir įpusėjus rungtynėms jau buvo pirmaujančių vaidmenyje – 43:42. Trečiajame ketvirtyje M. Gūžys ir J. Davidavičius vėl išvedė „Dantransą“ į priekį, tačiau „PMVD-Tango pizza“ krepšininkai nuolat kvėpavo varžovams į nugaras ir neleido pavojingai nutolti. P. Ivanausko tritaškis kėlinio pabaigoje sumažino „PMVD-Tango pizza“ atsilikimą iki 4 taškų – 60:64. Lemiamu metu „PMVD-Tango pizza“ krepšininkai bandė pralaužti „Dantransos“ gynybą individualiais veiksmais – po dar vieno P. Ivanausko tolimo metimo „PMVD-Tango pizza“ priartėjo iki 3 taškų (70:73), tačiau kaip paaiškėjo, tai buvo viskas, ką praėjusių metų bronzos medalių laimėtojai galėjo pasiūlyti. R. Gerbutavičius ir D. Šeškus sėkmingai draskė varžovų gynybą, o lemiamas rungtynių minutes „Dantransa“ užbaigė spurtu 12:4 ir iškovojo kelialapį į Didžiosios taurės pusfinalį laimėdama susitikimą 85:74.
„Dantransa“ – „PMVD-Tango pizza“ 85:74 (25:18, 17:25, 22:17, 21:14).
Rezultatyviausi žaidėjai:
Dantransa“: D. Šeškus – 27, M. Gūžys – 13, J. Davidavičius – 12, R. Stadalius ir R. Gerbutavičius – po 10 tšk.
„PMVD-Tango pizza“: P. Ivanauskas ir K. Rimgaila – po 22, P. Bartkevičius – 12 tšk.
– – –
„Pušynės“ komanda siekė kuo greičiau reabilituotis po netikėto pralaimėjimo 7 taškų skirtumu „BC Pakuonio-Energijos“ krepšininkams. Vien pirmajame kėlinyje „Pušynės“ snaiperiai pataikė net 6 tritaškius, o kibi gynyba leido „Pušynei“ ne tik panaikinti turimą deficitą, bet ir susikrauti solidžią persvarą – 30:17. Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje tarsi apsivertė aukštyn kojomis – „Pušynės“ puolimas sustojo, tuo tarpu „BC Pakuonio-Energijos“ krepšininkai, vedami nuostabiai rungtyniavusio L. Steponavičiaus, ne tik sustabdė varžovus, bet ir išsiveržė į priekį. Tik tolimas M. Gečionio metimas, aidint antrojo kėlinio sirenai, leido „Pušynei“ susigrąžinti trapų pranašumą – 52:50.
Trečiajame kėlinyje rungtynių svarstyklės sviro tai į vieną, tai į kitą pusę – J. Daukšo dominavimas varžovų baudos aikštelėje leido „BC Pakuoniui-Energijai“ pirmauti 61:57, tačiau E. Kebliko taškų dėka ketvirtį „Pušynė“ užbaigė net 14:0 ir susigrąžino reikalingą pranašumą – 71:61. Ketvirtojo kėlinio metu „Pušynei“ pavyko išlaikyti persvarą, tačiau D. Mockaus tolimi metimai leido pakuoniškiams ir toliau išlikti rungtynėse. Vis dėlto susitikimo pabaigoje M. Gečionis pelnė 5 taškus paeiliui ir įtvirtino nelengvą „Pušynės“ pergalę rezultatu 92:75, garantuojančią kelialapį į Didžiosios taurės pusfinalį.
„Pušynė“ – „BC Pakuonis-Energija“ 92:75 (30:17, 22:33, 19:11, 21:14).
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Pušynė“: M. Gečionis – 31, D. Židanavičius – 21, E. Keblikas – 15, T. Švedas – 10 tšk.
„BC Pakuonis-Energija“: L. Steponavičius – 21, D. Mockus – 19, J. Daukšas – 17 tšk.
Artėjantį savaitgalį švęsime Velykas, o pusfinalių susitikimai vyks balandžio 7 d.
Didžiosios taurės pusfinaliuose susitiks:
„Versmė“ – „BC Tūzai“
„Pušynė“ – „Dantransa“.
Dėl Mažosios taurės kovos:
„Šilavotas“ – „Stadionas“
„PMVD-Tango pizza“ – „BC Pakuonis-Energija“.
„Gyvenimo“ informacija

 

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *