Kokios revizinės durelės geriausiai tinka gipso kartonui?

Gipso kartonas vis dažniau naudojamas vidaus apdailai. Gipskartonio konstrukcijoje sumontuotos revizinės durelės yra puikus pasirinkimas tais atvejais, kai reikia efektyviai organizuoti erdvę ir paslėpti nuo smalsių akių elementus. Pavyzdžiui, laidai, katilai, skaitikliai, ortakiai, vamzdžiai ir kitos techninės komunikacijos.

Revizinių durelių taikymo sritis

Revizinės durelės leidžia patogiai pasiekti inžinerinius tinklus (pavyzdžiui, atidaryti ar uždaryti vožtuvą, patikrinti jungčių sandarumą ir pan.). Priklausomai nuo paskirties, revizinės durelės montuojamos įvairiose gipso kartono konstrukcijose:

  • sienose;

  • pertvarose;

  • nišose;

  • dėžėse.

Specialios revizinės durelės yra neatskiriama priešgaisrinės saugos sistemos dalis. Jos įrengiamos pastatuose, kuriuose įrengta priešgaisrinė užtvara. Priešgaisriniai liukai apsaugo komunikacijas ir įrangą nuo aukštos temperatūros.

Pateikiame daugiau informacijos apie revizinių durelių tipus

Kadangi gipso kartonas yra gana trapi medžiaga, joje montuojamos tik lengvos revizinės durelės, pagamintos iš patvaraus plastiko arba aliuminio.

Revizinių durelių dydis nustatomas pagal jų paskirtį. Mažiausio modelio parametrai 15*15 cm. Tokios durelės yra optimalios, ypač matuojant skaitiklių rodmenis. Didžiausio liuko išmatavimai gali viršyti 1500*1500 cm.

Labai populiarios yra nematomos revizinės durelės, kurios yra nematomos gipso kartono sienos ar dėžutės fone. Šis efektas pasiekiamas dėl to, kad tokios durelės yra išklotos ta pačia medžiaga, kaip ir konstrukcija, kurioje jos sumontuotos. Nematomos revizinės durelės puikiai tinka mažoms erdvėms, nes vizualiai išplečia erdvę.

Yra du pagrindiniai revizinių durelių skirtų gipso kartonui montuoti tipai:

  • atviras, nereikalaujantis papildomos apdailos (dažymo ar tapetavimo);

  • paslėptas, užmaskuotas, kad atitiktų bendrą sienų apdailą.

Gipskartonio sienai galite naudoti abu tipus, tačiau renkantis reikėtų atsižvelgti į tikrąją durelių paskirtį. Pavyzdžiui, skaitiklio rodmenims paimti pakanka nedidelių paslėptų durelių, tačiau norint pasiekti vandens šildytuvą ar skirstomąjį skydą gali prireikti didesnių durų.

Gipso kartono, kaip lengvos ir lengvai apdirbamos medžiagos, savybės leidžia ją naudoti kaip užpildą pačių durų perimetrui. Ši parinktis tinka paslėptoms durelėms ir yra optimali gipso kartono sienai. Norint ją įrengti, į išpjautą technologinę angą reikia sumontuoti standų išorinį rėmą iš aliuminio. Tokios durelės tinka dažymui, glaistymui ar tapetavimui. Kai kurie dizainai gali būti komplektuojami su guminiais tarpikliais, kurie leidžia tiek apsaugoti nuo drėgmės komunikacijas tarp sienų (pavyzdžiui, vonios kambaryje), tiek izoliuoti garsą.

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *