Vytautas Lėckas: būti ūkininku reikia ir pašaukimo

Besikuriančio Birštono Rotary klubo nariai tęsia pažintį su bendraminčių veiklomis ir vystomais verslais. Praėjusį antradienį jie lankėsi Vilmos ir Vytauto Lėckų ūkyje.
Kai Vytautas buvo paprašytas prisiminti ūkininkavimo pradžią, jis nedvejodamas atsakė, kad tai atėjo iš vaikystės. Jo nuomone, šiandien būti ūkininku reikia ne tik išsilavinimo, žinių, bet ir pašaukimo. Iš pradžių padėję tėvams ūkyje, nuo 2007-ųjų Vytautas pats tapo ūkio šeimininku.
Žinoma, jaunieji Lėckai ūkį išplėtė, bet krypties nekeitė. Nežiūrint svyruojančių ir žemų pieno supirkimo kainų bei kitų iššūkių, su kuriais susiduria pieno gamintojai, Lėckai kol kas nemano atsisakyti pienininkystės. Šiuo metu Nečiūnuose esančioje jų karvių fermoje – 70 melžiamų karvių, o prieš metus įsigytame pastate Bučiūnuose – didelis pulkas prieauglio. Kaip pasakojo Vytautas, su Bučiūnais jie sieja ir tolimesnę ūkio plėtrą. Jau rekonstruotas priestatas, kuriame sumontuota įranga sūriams bei kitiems pieno produktams gaminti. Čia gaminama brandintas ir kelių rūšių fermentiniai sūriai, nepamirštant ir tradicinių iš rūgštaus bei saldaus pieno, įvairios užtepėlės, natūralus jogurtas ir kiti pieno produktai. Vilniečiai, o ir kiti klientai gerai vertina ir karamelę. Jos paklausa prieš metų pabaigą, pasak gamintojų, buvo pati didžiausia.
Vytautas ir Vilma pieno produktų gamybos paslapčių mokėsi iš patyrusių šio verslo meistrų, su kuriais ir dabar bendrauja, o receptus naujiems produktams taip pat kuria ir patys. Pagamintą produkciją kol kas daugiausia realizuoja taip pat patys. Daugiausia jos iškeliauja į Vilnių, užsisakantiems – pristato. Lėckų ūkyje gaminamų gaminių galima rasti ir parduotuvėje Strielčiuose.
Vytauto nuomone, nors nauja veikla kol kas labai imli investicijoms, bet, kita vertus, ji suteikia ir daugiau stabilumo bei turi perspektyvą. Lėckų planuose – dalyvavimas Trumposios maisto grandinės programoje ir su tuo susijusi veiklos plėtra.
Po betarpiško ir nuoširdaus pokalbio apie ūkininkavimo tradicijas, šiandieninius žemdirbių rūpesčius ir kaimo rytdieną, bičiuliai patys turėjo progos įvertinti Lėckų ūkyje gaminamų pieno produktų skonį. Jų siunčiama žinia – skanūs ir sveiki gaminiai – vietoje.
Ramutė Šimukauskaitė

 

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *