Muzikavo drauge, džiugino kūrybinėmis iniciatyvomis

Kovo 14 dieną Birštono kultūros centre vyko šešioliktasis respublikinis meno ir muzikos mokyklų jaunųjų atlikėjų ansamblių konkursas „Muzikuokime drauge“, į kurį net iš tolimiausių šalies kampelių susirinkę muzikai gabūs moksleiviai sukūrė renginį, kupiną garsų, spalvų ir emocijų, dovanojo šventę ne tik žiūrovams, bet ir sau.
Šis pavasarinis jaunųjų muzikantų sambūris pavasarėjančiame Birštone nudžiugino merę Nijolę Dirginčienę, kuri apsilankė festivalyje, pasveikino jo dalyvius. Renginio organizatorės Birštono meno mokyklos direktorė Rasa Norvilienė pakvietė festivalį pradėti mušamųjų instrumentų garsais ir pasidžiaugė, kad festivalis neprarado aktualumo, šiemet į jį atvyko vienuolika įvairios instrumentinės sudėties kolektyvų iš Kauno, Lazdijų, Birštono, Šiaulių, Plungės, Rietavo, Panevėžio, Neringos, Kretingos meno ir muzikos mokyklų.
Festivalis buvo sumanytas, skatinant jaunųjų muzikantų sceninę saviraišką ir kūrybinę iniciatyvą padedant atskleisti atlikėjų individualybę, praturtinti jų sceninę praktiką. Ir ne tik dėl to. Mokiniams ir mokytojams pakako laiko pabendrauti tarpusavyje, pakalbėti apie ateities planus, sustiprinti ryšius tarp ugdymo įstaigų.
Žiūrovai koncerto trukmės festivalyje išgirdo įvairios sudėties ansamblių (smuikai, gitaros, kanklės, akordeonai, pučiamieji, mušamieji instrumentai) atliekamus lietuvių ir užsienio autorių kūrinius. Atlikėjų meistriškumą, ansambliškumą, intonavimą, muzikalumą, pasirinktų kūrinių aranžuotes, ansamblio sudėtį, atlikėjų sceninę kultūrą vertino muzikos profesionalų komisija.
Visi ansambliai ir juos parengę mokytojai apdovanoti Birštono meno mokyklos padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Konkurso laimėtojams įteikti pirmos, antros ir trečios vietos diplomai. Grand Prix iškovojo akordeonininkų kvartetas iš Kauno 1-osios muzikos mokyklos Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus (mokytojos Reda Labanauskienė ir Kristina Dabravolskaitė). Gausus Birštono meno mokyklos instrumentinis ansamblis su vokaliste C kategorijoje pelnė pirmą vietą. Kolektyvui padėjo paruošti programą mokytojai Mindaugas Bivainis, Kęstutis Didvalis, Renata Bivainienė ir Reda Černiauskienė.
Dalė Lazauskienė
Autorės nuotraukos

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *