Lankėsi „Du Medu“ kepykloje, susipažino su lėto maisto filosofija

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės nariai nuolat rengia išvykas į rajone veikiančias verslo įmones, bendrauja tarpusavyje, pristato atstovaujamų verslų specifiką, dalinasi patirtimi, kviečiasi į svečius ir kitų rajonų verslininkus. Kovo 15 dieną verslo bendruomenės atstovai lankėsi UAB „Du Medu“ kepyklėlėje, veikiančioje Purvininkų kaime, Pakuonio seniūnijoje. Bendrovės generalinis direktorius Vytautas Račickas pakvietė apžiūrėti kepyklos gamybines patalpas, kuriose malami grūdai, ruošiama tešla ir kepama duona, pristatė produktų asortimentą, supažindino su bendrovės lėto maisto filosofija, pavaišino „Skanėstų namų“, įsikūrusių Kaune, Vilniaus g. 35, ekologiškais skanumynais – pagal senąsias tradicijas iškeptais šakočiu ir tortu.
Verslininkas Vytautas Račickas pabrėžė, kad UAB „Du Medu“ ekologiška produkcija yra nišinė, skirta išrankesniam, sveikatai palankia mityba besidominčiam pirkėjui, todėl jos kiekviename prekybos centre nesurasi. Ja prekiaujama visoje Lietuvoje, daugiausia nedidelėse ekologiškų produktų parduotuvėse ar ūkininkų skyreliuose, taip pat internetinėje parduotuvėje. Verslininkas pripažino, kad laikytis aukštesnių maisto gamybos reikalavimų yra nelengvas kelias, tačiau jį pasirinko dėl poreikio valgyti sveiką ir natūralų maistą, todėl šeimos įmonėje gaminama ir parduodama tai, kas dedama ir ant šeimos stalo. Didelis dėmesys skiriamas produkcijos realizavimui trumpųjų grandinių principu, kad gaminiai kuo greičiau pasiektų vartotojus ir išliktų švieži.
Nedidelė Račickų šeimos įkurta kepykla veiklą pradėjo dar 2007 metais, joje su raugu kepama bemielė kvietinė, ruginė, penkių grūdų su įvairiomis sėklomis duona, avižiniai, kokosiniai sausainiai, sviestainiai su uogomis, linų sėmenų sausuoliai ir kt. Produkcija gerai žinoma, mėgstama ir turi nemažai vietinių pirkėjų, vertinančių ekologišką produktų skonį. Galbūt mažesniam ratui žmonių yra žinoma, kad bendrovė fasuoja ir prekiauja ekologiškais miltais, kruopomis, dribsniais, makaronais, arbata, kava, džiovintais vaisiais, riešutais, importuoja prieskonius, pilsto alyvuogių aliejų, vaisių actą. Taip pat užsiima maitinimo veikla – tiekia ekologiškus maisto produktus vaikų darželiams, dalyvauja mugėse, rengia sveiko maisto edukacijas. „Du Medu“ yra ir Prienuose rengiamo Duonos ir ugnies festivalio rėmėja.
Duonos kepimo tradicijas V.Račickas perėmė iš savo tėvų Reginos ir Jono Račickų, kurie 1999 metais tapo ekologinės žemdirbystės pradininkais Prienų rajone. Šeimos ekoūkyje ekologiškai auginamos grūdinės kultūros, daržovės, uogos iki šiol naudojamos kepykloje.
Bendrovės veikla ir gaminami bei platinami produktai turi ekologiškumą patvirtinantį Ekoagros sertifikatą. Siekdama tvarumo, UAB „Du Medu“ įsirengė saulės elektrinę ir gamyboje naudoja žaliąją energiją. Pakavimui skirtas popierius ir etiketės yra iš perdirbamo popieriaus.
V.Račickas tikina, kad sveikesni gali būti ir konditerijos gaminiai. Šią idėją realizavo Kaune, šalia Istorinės Prezidentūros, įkurtuose „Skanėstų namuose“. Čia gaminami natūralaus skonio, sėklomis, uogomis, jų tyrėmis praturtinti tortai, kanelės ir kiti sezoniniai desertai yra be cheminių priedų, sintetinių dažiklių. Šių skanumynų kavinėje galima užsisakyti, paskanauti prie kavos ir arbatos. Račickų šeima „Skanėstų namus“ atidarė Kaune neradusi ekologiško maisto filosofiją ir kokybę atitinkančios kavinės, šiandien ji turi nemažai nuolatinių klientų, kurie ateina pavalgyti, pabendrauti, suvalgyti deserto. „Du Medu“ skanėstų namuose rengiamos kūrybinės dirbtuvės vaikams ir tėveliams, per meną supažindinama su ekologija.
Pasak V.Račicko, „Skanėstų namai“ rengia ir įvairias šventes, išvažiuojamąsias kavos pertraukėles su ekologiškais produktais renginių dalyviams.
Išvykos dalyviams iš „Du Medu“ vadovo buvo įdomu išgirsti apie tai, kaip veikia ekologiškumo užtikrinimo sistema, ką reiškia sąmoningas pasirinkimas gyventi ir dirbti tvariai, kiek reikia įdėti pastangų, kad vartotojus pasiektų saugūs ir kokybiški produktai, kodėl pirkėjai už juos yra pasiryžę mokėti daugiau.
Pasak verslininko, gamindami ir rinkdamiesi ekologiškus produktus, rūpinamės ne tik savo sveikata, prisiimame atsakomybę ir už tai, ką paliksim ateities kartoms.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *