Kovo 11-osios minėjimas Birštone: trispalvėmis pasipuošęs kurortas, renginių įvairovė ir bendruomenę įtraukusi bendra kūrybinė iniciatyva

Birštonas tradiciškai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Birštono savivaldybės įstaigose jau nuo kovo mėnesio pradžios buvo organizuojamos parodos, viktorinos, muzikiniai vakarai, žygis ir kiti šiai dienai skirti prasmingi renginiai. Šventinį savaitgalį ant Birštono savivaldybės pastato suplevėsavo milžiniška Lietuvos trispalvė. Lietuvos vėliavos spalvomis nušvito Birštono apžvalgos bokštas.


Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną renginiai prasidėjo tradiciniu Kovo 11-osios bėgimu. Vidurdienį šv. Antano Paduviečio bažnyčioje už Lietuvą buvo aukojamos šv. Mišios. Po mišių tautine atributika pasipuošę birštoniečiai ir kurorto svečiai susirinko Birštono savivaldybės aikštėje, kurioje vyko iškilmingas minėjimas „Su lietuviška Laisvės dvasia“. Minėjimo metu buvo iškilmingai pakelta Lietuvos vėliava, Prienų ir Birštono šauliai iššovė tris salves. Sveikinimo žodį tarė Birštono savivaldybės vicemerai: Vytas Kederys ir Edvardas Citvaras, Administracijos direktorė Jovita Tirvienė. Kultūrine programa džiugino Birštono kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai: „Aguonėlė“, „Jievaras“, „Crazy“, „GoDance“.
Birštono kultūros centre buvo pristatytas videofilmas-kūrybinė iniciatyva, skirta Lietuvių kalbos dienoms ir šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“. Į kūrybinę iniciatyvą įsitraukė Birštono įstaigos, vaikai, šokių, muzikos kolektyvai. Prie videofilmo sukūrimo prisidėjusi Birštono savivaldybė ir Jaunimo reikalų taryba skleidžia žinutę apie tai, kad birštoniečiai yra vieningi, neabejingi gimtosios kalbos puoselėjimui ir lietuviškų tradicijų išsaugojimui. Birštono savivaldybė kasmet mini Lietuvių kalbos dienas, vasario 16–kovo 11 dienomis organizuoja įvairius renginius.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos renginius užbaigė išskirtinio balso dueto „Baltos varnos“ koncertas.
Birštono savivaldybės informacija

V.Grigo nuotraukos

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *