Grįžimo į Lietuvą klausimai – Lietuvos savivaldybių seminare

Prienų rajono savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė ir Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Jakimavičiūtė kovo 5–6 d. Birštone dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuotame seminare Lietuvos savivaldybių atstovams, kuruojantiems ryšių su diaspora stiprinimo ir grįžimo į savivaldybes skatinimo klausimus.
Užsienio reikalų ministerijos Globalios Lietuvos departamento atstovai savivaldybėms pristatė Lietuvos diasporos politikos strategines gaires, apžvelgė į jų įgyvendinimą įsitraukusių savivaldybių veiksmus tautinės tapatybės puoselėjimo, diasporos įtraukimo į savivaldybių gyvenimą srityse. Ypatingas dėmesys skirtas grįžimo iš užsienio į savivaldybes temai. Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2022 m. grįžusių į visas Lietuvos apskritis skaičius buvo didesnis nei iš jų išvykusių. Seminare vykusių diskusijų metu buvo aptarta, kaip Lietuvos institucijos ir savivaldybės galėtų dar labiau sustiprinti tarpusavio bendradarbiavimą ir dialogą su diaspora, aptartos komunikacijos aktualijos, pasidalinta savivaldybių veiklos sėkmės pavyzdžiais.
Prienų rajono savivaldybės internetiniame puslapyje yra skiltis „Grįžtantiems“, kurioje yra visa aktuali informacija kraštiečiams, gyvenantiems užsienyje bei svarstantiems grįžti į gimtąjį kraštą.
Grįžimo į Prienų kraštą klausimais Prienų rajono savivaldybėje konsultuoja Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Jakimavičiūtė, tel. Nr. +370 319 61190, el. p. edita.jakimaviciute@prienai.lt
Prienų rajono savivaldybės informacija

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *