Kaziuko mugė Prienuose

Tautodailininkė Laima Buitkienė iš Jiezno.

LSSS Prienų skyriaus moterys su savo rankdarbiais.

Ingrida Kazlauskienė su dukrele Gabija ir sūneliu Jokūbu.

Kaziuko mugėje netrūko nei prekybininkų, nei pirkėjų.

Koncertuoja „Žiburio“ gimnazijos muzikantai su vadove Roma Ruočkiene.

Kaziuko mugėje – ir ukrainietės.

Kovo 4-oji – Šv. Kazimiero – Lietuvos globėjo diena. Ta proga rengiamos ir Kaziuko mugės, kuriose žmonės prekiauja savo sukurtais bei pagamintais dirbiniais. Tradiciškai – tai Vilniaus šventė, šiemet rengiama jau 414-ą kartą. Praėjusį šeštadienį mugė pirmą kartą vyko ir Prienų kultūros ir laisvalaiko centre.
„Pirksiu, parduosiu, dykai duosiu! Visko bus: megztų ir nertų, dailiai pintų, drožinėtų ir išdegtų grožybių, keptų ir suktų, slėgtų ir rūkytų skanėstų“, – kvietė afiša.
Ir suvažiavo, sugužėjo žmonės ne tik iš Prienų krašto, bet ir aplinkinių rajonų. Juk tai puiki proga save parodyti, į kitus pažiūrėti, seną pažįstamą sutikti. Buvo visko, netrūko ir smalsuolių. Apžiūrėję pirmą aukštą, kilo į antrą, kuriame visas kerteles buvo užėmę savo darbus demonstruojantys ir siūlantys jau patyrę tautodailininkai, dailininkai, amatininkai, ir pirmą kartą savo rankų darbo kūrinėlius atnešę žmonės. Akys raibo nuo įvairiausių mezginių, siuvinių, audinių, keramikos, medžio, metalo dirbinių, suvenyrų, juvelyrinių gaminių ir dar kitokių grožybių. Kaip dera Kaziuko mugei, buvo ir verbų. Tiesa, tų puošnių, vilnietiškų, nedaug, nes mūsų krašte verbos yra kuklios, dažniausiai – tai kadagio šakelė. Megzti, siūti, drožti ir kitoki margučiai, kiškučiai tarsi sakė – artėja Velykos. Netrūko ir saldumynų, vaistažolių rinkinių, prieskonių mišinių, mėsos produktų, gurmaniškų sūrių. Tik grožėkis, skanauk, pirk! Šventinę nuotaiką kėlė ir koncertuojantys moksleiviai su mokytojais, pavieniai muzikantai.
Darbštūs ir išradingi mūsų žmonės, jų fantazija begalinė. Ypač žavėjo jaunimas, siūlęs derėtis ir pirkti dailės kūrinius, įvairiais dirbiniais prekiaujančios jaunos šeimos su savo atžalomis. Štai Einira ir Antanas Aleknai iš Jiezno, pasivadinę „Šeštasis pojūtis“, atvežė rankų darbo sojų vaško aromatinių žvakių, kūno šveitiklių, interjero kvapų ir kt. Mažoji Atėnė džiaugėsi pardavusi jau paskutines vaškines „Pėdutes“. Jie – dažni mugių dalyviai. Ingrida Kazlauskienė su savo trimis paaugliukais tokiame renginyje dalyvavo pirmą kartą. Jų stalelis buvo nukrautas dailiomis medinėmis dėžutėmis, padėkliukais, suvenyrais…Sakė, sekėsi neblogai. Jaunų veidų mugėje buvo dauguma. Tarp prekiavusiųjų ir trys ukrainietės. Užrašas skelbė, kad surinktos lėšos bus paaukotos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms…
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *