Birštono vardo paminėjimo istorija moksleivių akimis

1382 vasario 21 dieną istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas Birštono vardas. Šia proga Birštono muziejuje eksponuojama Birštono gimnazijos moksleivių piešinių paroda.
Anot Birštono muziejaus direktoriaus Simono Matulevičiaus, Birštono vardas pirmą kartą paminėtas Prūsijos kronikoje, kurioje pasakojama apie vokiečių ordino žygį į Lietuvą. O tame dokumente apie Birštoną rašoma taip: „1382 metais per šaltį ir sniegą Maršalas paskyrė žygį prieš lietuvius. Priartėjus prie žemės, jis padalijo kariuomenę į tris. Viena nuėjo Birštono pilies link, bet greitai atsitraukė. Antrą matė Punios žemėje, trečią – Alytuje“.
Ir nors, muziejaus direktoriaus teigimu, dokumento, kuriame pirmą kartą paminėtas Birštono vardas, originalo nėra, tačiau yra išlikęs lotyniškas dokumento vertimas, kuris iki šiol saugomas Prūsijos slaptajame archyve, Berlyne. O Birštono gimnazijos moksleiviai šią istoriją įamžino ir vizualiai. „Man, kaip žmogui, dirbančiam su tekstais, dažnai pritrūksta gerų vizualizacijų, o iš šitų darbų drąsiai galima išleisti knygelę“, – parodos pristatymo metu sakė muziejaus direktorius Simonas Matulevičius.
Vaikų kūrybingumu taip pat džiaugėsi ir Birštono savivaldybės vicemeras Vytas Kederys, administracijos direktorė Jovita Tirvienė, Birštono gimnazijos direktorius Alvydas Urbanavičius, Birštono meno mokyklos direktorė Rasa Norvilienė ir kiti lankytojai.
Tiesa, parodos pristatymo dieną buvo pasigesta ir pačių darbų autorių, tačiau, renginio datai sutapus su vaikų atostogomis, moksleivius buvo nuspręsta apdovanoti vėliau, o apsilankiusieji parodoje galėjo atiduoti savo balsą už labiausiai patikusią iliustraciją.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *