Rajoninė mokinių konferencija „Organizacija. Veikime kartu“

2024 m. vasario 8 d. Išlaužo pagrindinėje mokykloje įvyko tradicinė Prienų rajono mokinių konferencija „Organizacija. Veikime kartu“. Į ją atvyko 22 mokiniai iš šešių rajono mokyklų. Taip pat sulaukėme svečių – Maironiečių draugijos atstovų – iš Kauno miesto Maironio universitetinės gimnazijos.
Konferencijos dalyvius smagia V. Kernagio ir S. Gedos daina „Vaikai po lelijom“ pasveikino Išlaužo pagrindinės mokyklos jaunučių choras „Volungėlė“ (vadovė A. Armonienė). Konferenciją vedė mūsų mokyklos mokiniai Domantas ir Auksė. Jie pabrėžė, kad svarbus ne tik buvimas, bet ir veikimas kartu turint bendrų kilnių tikslų bei planuojant veiklas tiems tikslams pasiekti. Vedėjai pristatė susirinkusiuosius – įvairių jaunimo organizacijų atstovus. Konferencijos dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Rasa Žilinskienė. Prienų rajono švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Renata Pavlavičienė priminė šios mokinių konferencijos tikslą – daugiau sužinoti vieniems apie kitus, atrasti bendraminčių ir pradėti veikti kartu.
Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir „Ąžuolo“ progimnazijos mokinės Gerda, Goda, Gabrielė, Uma supažindino su skautų organizacijos istorija: kaip, kur ir kada gimė skautijos judėjimas. Jos taip pat pasidalino patirtimis, per kokias skautų veiklas ir ko išmoksta. Sužinojome, kad svarbiausias merginų troškimas – laikantis skautų priesakų tapti geresniems žmonėms. Kitos mokinės iš minėtų mokyklų – Ainora, Agnė ir abi Lukos – pranešime „Taip. Mes – maltiečiai“ pasidalino maltiečius vienijančiomis vertybėmis. Akcentavo, kad, savanoriaudamos maltiečių veikloje, jos sustiprina save tikėjimo paieškose, ugdosi bendrystę. Mokinės su užsidegimu perteikė nepamirštamus įspūdžius iš jaunųjų maltiečių rekolekcijų, sąskrydžių, vasaros stovyklų.
Ieva, Miglė, Monika, Goda, Linara iš Jiezno gimnazijos konferencijos dalyvius pradžiugino filmuku apie įdomiausias jaunųjų šaulių veiklas: žygius partizanams atminti, aktyvų dalyvavimą įsimintinų datų minėjimuose Prienuose. Kitokia patirtimi, įsijungusi į Vaikų linijos patarėjų komandą, pasidalino Jiezno gimnazijos gimnazistė Toma. Pristatydama įvairias veiklas, ji pagrindė, kodėl verta įsijungti į Vaikų linijos patarėjų gretas.
Iš konferencijos svečių – Kauno miesto Maironio universitetinės gimnazijos mokinių – Vilijos, Emilio, Augusto ir Danielės sužinojome apie maironiečius ir jų organizuojamas veiklas: keliones po Lietuvą, protmūšius, renginį „Ei, jaunime, nemiegam!“. Gimnazijos mokiniai konferencijos dalyvius pakvietė prisijungti prie Maironio draugijos, bendradarbiauti, kartu domėtis lietuvių kalba ir literatūra bei mūsų šalies istorija.
Gimnazistai Simonas, Matas ir Enrikas iš Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos pasidalino mintimis apie Jaunųjų miško bičiulių sambūrio veiklą, pasidžiaugė žinomo Lietuvos gamtininko ir fotografo S. Paltanavičiaus garbei įrengtu biologijos kabinetu, Jūrės girininkijos teritorijoje iškeltais inkilais, kartu su Nemuno kilpų regioniniu parku įgyvendintu projektu „Požeminis vanduo“. Kitame pranešime „Jaunieji policijos rėmėjai ir jų veikla“ dvi tos pačios gimnazijos gimnazistės – jaunosios policijos rėmėjos – Kotryna ir Viktorija papasakojo, kaip galima tapti policijos rėmėjais ir pakvietė jais būti.
Apie savo patirtį, įgytą dalyvaujant „Jaunimas gali“ projekte, papasakojo Išlaužo pagrindinės mokyklos mokinė Karina. Ji pristatė įvairias veiklas: edukacines išvykas, savanorystę Kauno maratone, gyvenimo įgūdžių praktikas. Dalyvaudama šiame projekte mokinė tvirtina išmokusi bendrauti, valdyti emocijas, susirado draugų. Karinos pasakojimą papildė „Jaunimas gali“ projekto koordinatorė Aistė Bertašienė. Ji parodė šio projekto komandų žemėlapį, apibūdino veikimo principus, tikslus bei teikiamą naudą. Jos manymu, svarbu, kad jauni žmonės burtųsi, pristatytų idėjas ir jas įgyvendindami susidraugautų.
Nuo 2011 m. Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla – gamtosauginė. Kasmet ji įvykdo Aplinkosauginio švietimo fondo keliamus reikalavimus ir jau dvylika kartų apdovanota Žaliąja vėliava ir gamtosauginių mokyklų programos sertifikatais. Šios mokyklos mokinės Miglė ir Austėja papasakojo apie dalyvavimą šioje gamtosauginėje programoje parodydamos jos naudą – mokiniai nuo pat pradinių klasių yra vis labiau įsitraukę į aktualių gamtosauginių problemų sprendimą, kasmet mokyklos aplinka tampa vis jaukesnė.
Konferenciją pagyvino Išlaužo pagrindinės mokyklos vokalinio ansamblio atliekama I.Šeduikienės daina „Bičiulių himnas“ ir 3 klasės mokinio Kosto Milkevičiaus sudainuota Džimbos daina „Saldumynai“ (mokytoja A. Armonienė).
Apibendrinusi mokinių konferencijos darbą, Prienų rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė R. Pavlavičienė dėkojo mokiniams už jų pasiryžimą įprasminti save vienokioje ar kitokioje veikloje, už norą dalintis savo patirtimis bei pasikviesti bendraminčių. Ji įsitikinusi, kad veiklos, kurias mokiniai su tokiu užsidegimu pristatė, veikiant kartu padės įgyvendinti pokyčius, kurie laukia ateityje.
Baigiantis konferencijai Išlaužo pagrindinės mokyklos direktorė Rasa Žilinskienė padėkojo visiems jos dalyviams – kalbėjusiems mokiniams ir jų mokytojams, būrelių vadovams – už atsiliepimą į kvietimą dalyvauti.
Skirstydamiesi mokiniai taip apibūdino kartu praleistą laiką: „Įdomu buvo klausytis, ką kiti daro“, „Sužinojau daug jaunimo organizacijų“, „Įkvėpė skleisti šilumą“.
Mokytoja Dalia Visockienė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *