„MrGolas“ superfinalų dalyviai – kupini įspūdžių

Sausio pabaigoje visa Prienų arena gaudėjo nuo salės futbolo ritmo, kadangi joje praūžė „MrGolas“ žaidynių superfinalai, skirti U12 ir U14 amžiaus grupių moksleiviams.
„MrGolas“, „LadyGolas“, „Pradinukų lyga“, „Ženkime į futbolo stadioną kartu“ ir „1:0 vokiečių kalbos naudai“ – tai yra penki pagrindiniai projektai, įtraukiantys mūsų šalies moksleivius į masinio futbolo rungtynes, treniruotes ir kitas veiklas. 2024-ieji prasidėjo nuo lemiamų kovų etapo „MrGolas“ žaidynėse, suteikusio aibę emocijų moksleiviams, treneriams ir renginio savanoriams.
Iš 184 žaidynėse dalyvavusių komandų į superfinalus pateko 16. Renginio pirmąją dieną ant perketo žengė U12 amžiaus grupės komandos. Uraganinis puolimas ir įvarčių liūtis – šios savybės padėjo triumfuoti Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos komandai.
Lemiamose rungtynėse kauniečiai nugalėjo Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos žaidėjus. Mažajame finale Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos komanda įveikė Ramygalos gimnazistus.
Nugalėtojų ekipos fizinio ugdymo mokytojas Romas Žvaliauskas pirmiausiai padėkojo už puikų renginio organizavimą bei pažymėjo, kad „MrGolas“ žaidynių suteikta patirtis leido moksleiviems geriau vienas kitą pažinti ir susidraugauti. Jo nuomone, salės futbolas padeda spręsti jaunimo socialinius ir sveikatingumo iššūkius.
„Vaikai pasiruošę buvo, nuoširdžiai treniravosi ir tikrai daug prakaito išliejo. Nepaisant patirtų traumų ar kitų kliūčių, jie stengdavosi, o tikslas jų buvo vienas. Dėl ko mes sportuojame – tam, kad kažką kartu pasiektumėme ir mums tai pavyko.
Lietuvos superfinale buvo lengvo streso, kadangi visos komandos buvo neblogai pasiruošusios ir per kiekvienas rungtynes turėjome kovoti dėl tikslo“, – sakė R. Žvaliauskas.
Sausio 31-ąją dieną arenos šviesos buvo nukreiptos į U14 amžiaus grupės superfinalo dalyvius. Šį kartą rungtynės buvo dar atkaklesnės ir keliose netgi prireikė pratęsimo. Žaidynių čempione tapo Vilkijos gimnazija, kuri finale įveikė Grigiškių „Šviesos“ gimnaziją. Šeduvos gimnazistai užsitikrino bronzos medalius po pasiektos pergalės prieš Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos ekipą.
Vilkijos gimnazijos komandos treneris Ernestas Fedorčak atsiliepė, kad pasiektą pergalę lėmė ne tik moksleivių veiksmai aikštelėje, bet ir už jos ribų.
„Vaikinai dabar tikrai galės pailsėti, nes atidavė daug jėgų treniruotėse ir rungtynėse. Prieš tai kalbėjome apie mitybą – ką ir kaip reikia valgyti, kad būtų daugiau jėgų per varžybas. Labai džiaugiuosi dėl komandos, nes ji labai draugiška – moksleiviai vienas kitą palaiko, išgyvena del vienas kito.
Aš manau, kad salės futbolas tik populiarės šiuo momentu, ypač, kol sąlygos neleidžia žaisti lauke. Į šias žaidynes atvažiuoja vaikai, kurie nelanko sporto mokyklų. Jie čia atvažiuoja žaisti savojo pasaulio čempionato. Tai yra labai svarbios jiems rungtynės – kai jie laimi arba pralaimi, jie vis vien patiria puikias emocijas“, – teigė E. Fedorčak, reikšdamas padėką Lietuvos masinio futbolo asociacijai ir žaidimo entuziastams.
Vienas iš šių entuziastų – tai masinio futbolo vadybininkas ir šių žaidynių koordinatorius Martynas Karpavičius, turintis „MrGolo“ dalyviams dar daugiau įkvėpiančių naujienų.
„Rudenį turėtumėm vėl startuoti su nauju sezonu, kurio visi lauks ir iš anksto ruošis. Kartais atrodo, kad vaikų įspūdžiai palaipsniui išblėsta, bet jie prisimena emocijas ir kuo mieliausiai ims laukti būsimo sezono.
Šiemet turėjome 184 komandas, o tai, iš tikro, yra aktyvus pedagogų indėlis įtraukti nemažą skaičių vaikų į žaidynes. „MrGolas“ yra viena iš priemonių populiarinti salės futbolo žaidimą, kadangi žaidynėse dalyvauja moksleiviai, kurie nelanko reguliarių treniruočių, tačiau matome, kad jie noriai lanko užsiėmimus ar būrelius, kuriuos vykdo pedagogai“, – teigė M. Karpavičius.
„MrGolas“ žaidynės Lietuvoje įtraukia ne tik gabius moksleivius, bet ir pedagogus, kurie prieš tai patys turėjo futbolo patirties ir dabar ja dalinasi su jaunimu. Pavyzdžiui, V. Sirokomlės gimnazijos komandai vadovavo trenerė Romualda Dubinskienė ir buvusi Lietuvos rinktinės vartininkė Viktorija Magalinskaja.
Šeduvos gimnazijos fizinio ugdymo mokytojas Tomas Belko ligšiol atsimena savo auklėtinius, tarp kurių – Gabijus ir Gabrielius Micevičiai, vėliau tobulėję futbolo akademijoje „Šiauliai“, o, debiutavus A lygoje, tapę sektinu pavyzdžiu kiekvienam jaunajam šeduviui.
Renginio organizatoriai dar kartą reiškia padėką visoms dalyvavusioms mokykloms, kurių lauks ir būsimose masinio futbolo žaidynėse, bei projekto rėmėjams UAB „Druskininkų Rasa“ ir „Hummel“.
Autorius – Robertas Každanas/LFF.lt

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *