Opozicija dirba savo darbą, tačiau jaučiasi ignoruojama

Iškart po Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdžio vyko spaudos konferencija, kurią inicijavo į opoziciją susijungę devyni, skirtingoms politinėms jėgoms priklausantys politikai: Loreta Jakinevičienė, Aušra Deltuvienė, Cezaras Pacevičius, Vaidotas Karvelis, Algis Marcinkevičius, Arūnas Vaidogas, Egidijus Visockas, Rasa Juocevičienė ir Jovydas Juocevičius.
Opozicijos lyderė, Demokratų sąjungos atstovė L.Jakinevičienė pristatė opozicijos veiklą, pateikė išsamesnius paaiškinimus dėl teiktų pasiūlymų strateginiam veiklos planui bei biudžetui. Jos teigimu, opozicija rimtai dirba (ne triukšmauja, kaip posėdžio metu išsireiškė vienas koalicijos atstovas, – red.), t.y. prieš kiekvieną Tarybos posėdį renkasi, kad apsvarstytų į darbotvarkę įtrauktus klausimus, pateiktų savo pastabas ir pasiūlymus. Keli nariai pagal reglamentą įtraukti į Kolegiją ir turi galimybę išsakyti savo poziciją joje, visgi…
Per praėjusius metus opozicija parengė nemažai paklausimų Savivaldybės vadovams, dalis jų paviešinta Tarybos posėdžių metu. Tačiau, anot L.Jakinevičienės, pradžioje valdantieji net nebuvo nusiteikę į juos atsakyti, todėl teko kreiptis į Vyriausybės atstovą. Opozicija dėl paklausimų ir išaiškinimų siuntė raštus ir Valstybės kontrolieriui, ir Valstybinei etikos komisijai.
„Nesutinkame su vertinimais, kad mūsų esminiai pasiūlymai dėl biudžeto lėšų paskirstymo buvo „laužti iš piršto“, prie šių klausimų kryptingai dirbome, – sakė L.Jakinevičienė.
TS-LKD atstovas Jovydas Juocevičius pasidžiaugė, kad opozicija darbinga, laikosi vienos krypties, kartu aptaria problemas ir ieško sprendimų, bendrauja su gyventojais, domisi jų aktualijomis, inicijuoja jiems rūpimų (pvz.: žemės mokesčio kompensavimo) klausimų svarstymą Taryboje.
Politikas taipogi pasisakė dėl poreikio Prienuose įsteigti Bendradarbystės erdvę, kurioje būtų galima už nedidelį mokestį išsinuomoti darbo vietą, šia galimybe žmonės domisi, o ir Savivaldybė, jo žiniomis, pritaria. Jo manymu, būtų reikalinga Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos finansavimo sąlygų aprašą papildyti nuostata dėl paramos pareiškėjams išlaikant darbo vietą Bendradarbystės erdvėje.
Į Tarybą pagal Regionų partijos sąrašą išrinktas Arūnas Vaidogas informavo apie parengtus du sprendimų projektus dėl dalies žemės mokesčio ūkininkams kompensavimo bei mažesnio žemės mokesčio tarifo nustatymo. Jam keista iš anksto girdėti, kad jie „nepraeis“. Kitas opozicijos siūlomas klausimas – kompensacijos skyrimas gyventojams, prisijungiantiems prie centralizuotų nuotekų tvarkymo tinklų ar įsirengiantiems individualius valymo įrenginius – taipogi vertas diskusijų. Jo žiniomis, net 45 savivaldybės yra nusistačiusios vienokias ir kitokias dalies išlaidų kompensavimo tvarkas. O Prienų rajone, jo įsitikinimu, trūksta netgi aiškinamojo darbo, kodėl nuotekas privalu tvarkyti civilizuotai.
Papildydamas kolegą, Cezaras Pacevičius pastebėjo, jog, rengiantis investiciniam nuotekų tvarkymo projektui, kai kurių vietovių gyventojai jau yra kviečiami pasirašyti išankstines sutartis dėl prisijungimo. Jeigu Savivaldybėje būtų priimta tvarka dėl kompensacijų, jis neabejojo, kad jungtųsi daugiau gyventojų.
Kitas frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algis Marcinkevičius atkreipė dėmesį į „buksuojantį“ svarbų projektą. Dar 2022 m. rugpjūčio 25 d. Taryba pritarė investiciniam projektui dėl „Gintarėlio“ lopšelio-darželio modernizavimo, tačiau, A.Marcinkevičiaus žiniomis, numatytų lėšų teko atsisakyti, nes per praėjusius metus Savivaldybės administracija laiku neparengė techninio projekto. Jis svarstė, kad dabar, ko gero, pastato vidus bus renovuojamas iš investicinio projekto lėšų, o jo išorės darbams gali tekti skirti Savivaldybės biudžeto finansavimą. Minėtos frakcijos nariai pasidalino ir abejonėmis dėl Veiverių PSPC pastato modernizavimo. Jie konstatavo, jog praėjusioje kadencijoje lyg ir buvo sutarta pradėti centro pastato projektavimo darbus, tačiau jie iki šiol liko pažadais.
Opozicija stebisi ir kai kuriais sprendimais dėl Savivaldybei priklausančio nekilnojamojo turto valdymo. Anot A.Marcinkevičiaus, Turto bankui buvo atiduotas geroje vietoje, Kauno g. 2, esantis trijų aukštų pastatas, ir Savivaldybė mokės bankui nuomą už šiame pastate veikiančių Savivaldybės archyvo, Civilinės saugos operacijų centro patalpas.
Už šį Turto bankui atiduotą pastatą Savivaldybė gavo patalpas, esančias greta „Revuonos“ viešbučio pastato ir antrąjį aukštą pastato, kuriame įsikūrusi Prienų seniūnija. Šį pastatą reikia kapitaliai renovuoti, pradedant pamatais, baigiant stogu. Be to, opozicija nurodė, kad Savivaldybė neseniai iš „Lietuvos draudimo“ nupirko patalpas, kuriomis ir toliau ši įstaiga naudosis pagal nuomos sutartį.
A.Marcinkevičiaus teigimu, šie pavyzdžiai rodo iniciatyvos, ieškant Savivaldybei palankių sprendimų, stoką, tiesiog jų laukiama iš šalies.
Spaudos konferencijos metu paliesti ir aspektai, susiję su Savivaldybės administracijos darbuotojų atlyginimų nustatymu bei netinkamu jų darbo koordinavimu.
Kitas Regionų frakcijos narys Egidijus Visockas įsitikinęs, kad Tarybos nariams tiesiog trukdoma tinkamai atlikti savo pareigas, ruošti svarbius sprendimų projektus.
„Rinkimų metu visi deklaravome paramą šeimai, susirūpinimą dėl demografinės situacijos. Pagrindinis valstybės išlikimo garantas yra šeima, tuo vadovaudamasis parengiau rezoliuciją dėl prigimtinių šeimos vertybių Prienų rajono savivaldybėje stiprinimo, šis projektas buvo atmestas. Nebe pirmą kartą teikiau siūlymą palaikyti jaunas šeimas, suteikti jų vaikams nemokamą ugdymą rajono meno ir sporto mokyklose. Šis sprendimas prisidėtų prie vaikų sveikatingumo, nusikalstamumo prevencijos ir šeimų pritraukimo į Prienus. Deja, šis siūlymas taipogi nepriimtas,“ – kalbėjo politikas.
Kolegą palaikė ir TS – LKD frakcijos narė Rasa Juocevičienė, teigdama, kad ir poziciją, ir opoziciją turėtų vienyti bendras tikslas – rūpintis rinkėjų poreikiais ir padėti spręsti jų problemas.
„Esame kaltinami, kad norime sukelti prieštaravimus, tačiau, kaip matote, opozicija vieningai balsuoja už visus protingus sprendimus“, – sakė politikė, pasigendanti ramaus bendradarbiavimo Taryboje.
Frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Vaidotas Karvelis palietė Prienų ligoninei aktualią finansavimo problemą. Nors, prasidėjus sveikatos sistemos reformai, buvo žadama, kad Lietuva gaus 800 mln. eurų, šiandien apie tai nutylima. Prienų rajono įstaigos sutarčių pagrindu susijungė į Sveikatos centrą, jo veiklą koordinuojančiai didžiausiai įstaigai aktualu atitikti keliamus reikalavimus, todėl numatyta rekonstruoti ir išplėsti Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus patalpas. Visgi, kaip sakė V.Karvelis, jeigu europinės lėšos įstaigos nepasieks, nežinia, ar šiam projektui bus skirta lėšų iš Savivaldybės biudžeto. Nėra aiškumo ir dėl dabartinio Prienų PSPC pastato Pušyno g. perdavimo ir pritaikymo ligoninės veiklai, juolab kas finansuos darbus.
Opozicijos nariai teigė iš gyventojų sulaukiantys paklausimų apie tai, kad Savivaldybės internetinėje svetainėje yra skelbiama pasenusi informacija, ir patys politikai joje pasigenda atnaujinimų, jų darbui aktualios teisinės informacijos. Kita vertus, neranda ir … savęs, nes nei Prienų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje, nei Facebook paskyroje neskelbiamos su Savivaldybės Tarybos opozicija, jos veikla, susitikimais susijusios naujienos.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *