Žengtas dar vienas svarbus žingsnis dviračių-pėsčiųjų tilto Birštone įrengimo link

Gruodžio 20 d. vyko LR Susisiekimo ministerijos Darnaus judumo planų komisijos nuotolinis posėdis, kuriame dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, vyr. architektas Mantas Michaliunjo, Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Gintautas Žilys ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Egidijus Dargis.
Posėdžio metu buvo pristatytas dviračių ir pėsčiųjų tilto Birštone projektas, jo reikalingumas bei perspektyvinė Birštono miesto dalies kitoje Nemuno pusėje plėtra. Tiltas ne tik sujungs atskiras miesto dalis, bet ir duos impulsą investicijų pritraukimui bei paskatins ir gyvenamosios, ir rekreacinės paskirties objektų statybą.
Vadovaujantis Birštono kurorto bendrojo plano sprendiniais, kitoje Nemuno pusėje esančioje miesto dalyje mažaaukštės statybos būstuose galėtų įsikurti apie 60 šeimų arba 200 gyventojų. Taip pat galėtų būti pastatyti poilsio paskirties objektai, kurie talpintų apie 2000 lankytojų vienu metu. Papildomai būtų sukurta apie 200 naujų darbo vietų ir 40 proc. padidėtų apgyvendinimo galimybės Birštono kurorte.
Po ilgų diskusijų su Darnaus judumo planų komisijos nariais balsų dauguma buvo pritarta, kad Birštono dviračių ir pėsčiųjų tilto projektas būtų įtrauktas į Birštono darnaus judumo planą ir kad vėliau šį projektą būtų galima finansuoti Europos Sąjungos darnaus judumo priemonės lėšomis.
Neabejojama, kad Birštono dviračių-pėsčiųjų tiltas taps kurorto dabarties ir ateities jungtimi. Tilto projektavimas prasidės jau 2024 m.

Birštono savivaldybės informacija

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *