„Piešk graffiti stiliumi legaliai“

Jei anksčiau ant miestų pastatų sienų nupiešti piešiniai, dar kitaip vadinami „Graffiti“ arba gatvės menu, buvo laikomi vandalizmu, pastaruosius keletą metų vis daugiau Lietuvos miestų ieško būdų, kaip šios meno šakos entuziastų kūrybiškumą nukreipti tinkama linkme, kad menininkai savo kūrybinį potencialą išnaudotų legaliais būdais, o jų kūriniai tikslingai pagražintų miesto erdves.
Pavyzdžiui, tokie didieji miestai, kaip Kaunas ar Vilnius, yra netgi išleidę gatvės meno žemėlapį, o Marijampolėje gatvės menas tapo neatsiejama miesto kultūros dalimi. Būtent Suvalkijos sostinėje kasmet vyksta tarptautinis gatvės meno simpoziumas „Maloony“, sujungiantis vietos bendruomenę ir menininkus iš viso pasaulio kūrybiniam tikslui, o projekto metu gimstantys piešiniai prisideda prie nedidelio miesto identiteto formavimo.
Siekiant sudaryti sąlygas jaunųjų kūrėjų saviraiškai, legaliai piešti graffiti stiliumi, dar rudenį Atvira jaunimo erdvė (AJE) „Prienas“ pakvietė jaunuosius menininkus dalyvauti konkurse „Piešk graffiti stiliumi legaliai“.
Kaip skelbiama AJE Facebook puslapyje, konkursui savo darbus pateikė 17 autorių, o gruodžio 20 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro fojė buvo pristatyti autorių darbai ir apdovanoti prizininkai.
Komisijos sprendimu, konkurso „Piešk graffiti stiliumi legaliai“ nugalėtoju išrinktas Pakuonio pagrindinės mokyklos 8 klasės moksleivis Petras Griškonis, kuriam įteiktas 50 eurų vertės maitinimo įstaigos čekis bei buvo suteikta galimybė savo darbą iš lapo perkelti ant AJE „Prienas“ sienos.
Nedideliu balų skirtumu nuo P. Griškonio atsiliko „Ąžuolo“ progimnazijos ugdytinis Dominykas Guogis, todėl, komisijai nusprendus įsteigti papildomą nominaciją, už puikią atitiktį ir originalumą Dominykui įteiktas 30 eurų vertės maitinimo įstaigos čekis, o jo darbas taip pat buvo perkeltas ant AJE „Prienai“ sienos.
Parengė Rimantė Jančauskaitė
AJE „Prienas“ nuotraukos

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *