Dvidešimt metų bendruomenei – tai jau branda

Prasidėję 2024-ieji Birštono vienkiemio bendruomenei padovanojo gražią sukaktį. Bendruomenė mini veiklos dvidešimtmetį. Sausį taip pat sukanka ir 20 metų nuo vienkiemio mėgėjų teatro gimimo. Būtent 2004-ųjų sausio 17 dieną Dalės Banienės suburtas entuziastų būrelis pakvietė į pirmojo vaidinimo „Bobutės susipyko“ premjerą.
Šiandien Birštono vienkiemio mėgėjų teatras, vadovaujamas Beatos Klimavičienės, jau yra gerai žinomas visoje Lietuvoje, pelnęs apdovanojimų įvairiuose festivaliuose ir konkursuose ir net parskraidinęs į Birštoną „Aukso paukštę“ – aukščiausią mėgėjų kolektyvams teikiamą apdovanojimą. Aktyviai keliaudami po Lietuvą, vienkiemiečiai kas antrus metus ir patys organizuoja mėgėjų teatrų kolektyvų šventę „Kur Nemuno mėlynas kelias“.
Jau vien mėgėjų teatro branda byloja apie tai, kad kultūrinei veiklai bendruomenėje yra skiriama daug dėmesio. Apie tai liudija ir Trijų karalių išvakarėse vykusios dvidešimtmečio paminėjimo šventės metu koncertavusių kolektyvų pasirodymas. Dainomis džiugino ir jau antrą dešimtmetį skaičiuojantis vokalinis ansamblis, vadovaujamas Inesos Rutkauskienės, ir smagus vaikų teatro „Mes“ šou. Dar vienas gražus mėgėjų kolektyvų bruožas, kad juose dalyvaujama šeimomis: kartu tėvai ir vaikai, seneliai ir anūkai, broliai ir sesės. Beje, kaip ir kitose veiklose.
Vienas iš ryškiausių bendruomenės įgyvendintų projektų – parko įrengimas. Bendruomenė taip pat aktyviai dalyvauja ir ministerijų skelbtuose projektuose, ir Birštono savivaldybės programose, suteikiančiose galimybes organizuoti renginius, stiprinti materialinę bazę, rengti susitikimus ir užsiėmimus sveikatos bei kitais klausimais. Su dideliu malonumu bendruomenės nariai dvejus metus kartą per mėnesį vaikščiojo į pasimatymus su įdomiais žmonėmis, atlikėjais.
Birštono vienkiemo bendruomenė, kuriai nuo susikūrimo pradžios vadovauja Vytas Kederys, šiuo metu vienija per 200 narių, tarp kurių – ir stovėję prie kūrimosi slenksčio, ir vėliau prisijungę ir prisijungiantys vietos gyventojai. Kiekvieno iš jų pasiūlyta idėja bei konkretus darbas yra svarbūs, nes padeda bendruomenei augti. O vienkiemio bendruomenės augimas, Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės teigimu, – akivaizdus ir džiuginantis.
Sveikindama dvidešimtmečio proga merė taip pat pasidžiaugė bendruomenės narių, išrinktų į savivaldybės Tarybą, aktyvumu. Šios kadencijos Taryboje bendruomenė turi 4 savo atstovus, o ir pats bendruomenės pirmininkas eina atsakingas – vicemero pareigas. Taigi jų asmenyje Birštono vienkiemio bendruomenė pakankamai aktyviai dalyvauja ir visos savivaldybės gyvenime, dalinasi patirtimi ir bendryste su kitomis savivaldybėje veikiančiomis bendruomenėmis. Visų jų atstovai dalyvavo ir dvidešimtmečio šventėje.
Jubiliejaus proga bendruomenė sulaukė jai skirtų šiltų sveikinimų. Aktyviausiems jos nariams buvo skirtos savivaldybės ir Seimo nario Andriaus Palionio padėkos. Taip pat buvo išdalinta ir daug padėkos angelų bendruomenės nariams bei įvairių veiklų partneriams, pasveikinti praėjusių metų jubiliatai, padėkota meno kolektyvų nariams.
Ramutė Šimukauskaitė
Paulinos Kušnerovienės nuotraukos

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *