Laužai liepsnos ir mūsų krašte

Jau rašėme, kad Lietuvos žemdirbiai naujus metus pradės protestais. Pasinaudoti LR Konstitucijos suteikta teise juos privertė trumparegiška valdžios politika, vedanti ne tik į nežinią, bet ir ūkių naikinimą.
Nors Prienų rajone dirbantys žemę, auginantys gyvulius ir užsiimantys kitomis žemės ūkio veiklomis žemdirbiai dar turi neišspręstų problemų ir su vietos valdžia dėl bene labiausiai Lietuvoje padidėjusio mokesčio už žemę, šiomis dienomis jie telkiasi būsimai respublikinei akcijai.
Gruodžio 29 dieną vykusiame Prienų ūkininkų sąjungos iniciatyvinės grupės posėdyje aptartas pasiruošimas sausio 8 dienos akcijai. Tądien 14 val. Lietuvoje prie pagrindinių kelių, laikantis saugumo priemonių, bus uždegti žemdirbių vilties ir solidarumo laužai.
Posėdyje iniciatyvinės grupės nariai pasiskirstė, už kurią grupę bus atsakingi ir kaip organizuos akcijos eigą. Kaip sakė Prienų ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Butkevičius, tikimasi, kad žemdirbių vienybę simbolizuojantys laužai bus uždegti Birštono ir visose Prienų rajono seniūnijose.
Iniciatyvinės grupės nariai apsikeitė ir turima informacija dėl saugumo. Jie dar kartą primena visiems, kad laužus kūrenti galima laikantis 30 metrų atstumo nuo objektų. Taigi, kaip rašoma organizatorių atsiųstoje atmintinėje, laužą deginti galima ne arčiau kaip 30 metrų iki pastatų, inžinerinių statinių, 100 metrų iki mėšlo ir durpyno, saugiu atstumu nuo kelio zonos. Dūmai negali plisti gyvenviečių link. Negalima deginti dažytos ir lakuotos medienos bei kitų nedegimui skirtų daiktų.
Žemdirbiai į laužų deginimo vietą kviečiami suvažiuoti su žemės ūkio technika. Ji turėtų būti pastatyta kuo dešiniau šalikelėje, jeigu yra – aikštelėje ar ant lauko, laikantis saugumo reikalavimų ir kelių eismo taisyklių. Iniciatyvinės grupės nariai pritarė, kad šalia laužavietės reikia turėti talpą su vandeniu, o po laužo deginimo privalu susitvarkyti laužavietės teritoriją.
Žemdirbiai neatmeta galimybės, kad jų laukia ir antras akcijos etapas – važiavimas su žemės ūkio technika Vilniuje. Prisimindami ankstesnio važiavimo patirtį, joje dalyvavusieji mano, kad reikia išsinuomoti spec. pagalbą, kuri padėtų sugedus technikai ar iškilus kitai problemai. Taip pat rekomenduojama pasiimti šiltų drabužių, arbatos ir kitų būtinų reikmenų.
Posėdyje sutarta, kad ir mūsų krašto ūkininkai solidarizuosis su visos Lietuvos žemdirbiais ir vieningai išvažiuos į kelius.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Žemės ūkis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *