Lietuvos žemdirbiai naujus metus pradės protestais

Lietuvos žemdirbiai nusivylė tuo, kad šalies valdžia nepalaikė politinio dialogo ir nenorėjo girdėti apie problemas žemės ūkyje. Ji ne tik nesiėmė spręsti įsisenėjusių problemų, bet dar ir sukūrė begalę naujų. Žemdirbiai nesupranta, kur link veda žemės ūkio politika, todėl negali planuoti ūkio perspektyvos, plėtros, investuoti į kokybės gerinimo priemones.
Kaip teigiama Lietuvos žemės ūkio tarybos išplatintame pareiškime, „Daugiau nei 20 tūkstančių ūkininkų tapo trumparegiškos žemės ūkio politikos įkaitais ir neturi išeities iš susiklosčiusios padėties. Nemaža dalis ūkių bus priversti atsisakyti ūkininkavimo. Apmaudu, bet tarp jų bus didelė dalis jauniausių ūkininkų.“
Pranešime taip pat konstatuojama, kad žemdirbiai turi teisę gyventi oriai, jaustis visuomenei reikalingais, kurti, tikėti ateitimi, pasitikėti savimi ir visuomene. Problemų neigimas, jų ignoravimas, sprendimų priėmimo delsimas išsėmė žemdirbių kantrybę ir jie priversti pradėti protesto akcijas, į kurias jiems teisę suteikia LR Konstitucija.

Pirmasis akcijos etapas – laužų akcija 2024 m. sausio 8 d. 14 val.

Laužai nuo seno buvo uždegami, kad įspėtų apie pavojų, padėtų susitelkti ir apsiginti.
Ydingai vykdomos, nenuoseklios ir vienpusės žemės ūkio politikos iššaukti neigiami padariniai ir iš to kylančios problemos gula ant žemdirbių pečių, o visa Lietuvos visuomenė už tai moka vis brangiau ir brangiau. Žemdirbių organizacijos teigia, kad atėjo laikas visiems susivienyti.
Lietuvos ūkininkų sąjunga prisideda prie akcijos ir kviečia visus žemdirbius vienytis ir 2024 metų sausio 8 dieną savo laukuose, prie pagrindinių kelių, laikantis saugumo priemonių uždegti ŽEMDIRBIŲ VILTIES IR SOLIDARUMO LAUŽUS.
Laužų prasmė – tai pirmiausia žemdirbių vienybės bei susibūrimo simbolis ir siunčiama žinutė apie kylančias grėsmes privačiai nuosavybei – žemei ir žemės ūkiui.

Prienų ir Birštono krašto žemdirbiai dėl išsamesnės informacijos apie akcijos organizavimą gali kreiptis į Prienų ūkininkų sąjungos pirmininką Martyną Butkevičių tel. 8 655 11774.

Rubrikoje Žemės ūkis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *