„Mes nebijom blogo oro“

Gruodžio 16 dieną 206 kuopos šauliai organizavo mokymus, skirtus rajono mokyklų jauniesiems šauliams. Mokymuose dalyvavo: Išlaužo pagr. mokyklos (vad. R. Meškauskas), Skriaudžių pagr. mokyklos (vad. Ž. Šakočius), Prienų mokyklų (vad. T. Stanevičius), Birštono gimnazijos (vad. K. Bubnys) ir Jiezno gimnazijos (vad. S. Žalys) jaunuoliai.
Šeštadienio rytą mes, jaunieji šauliai, rinkomės į numatytą mokymosi bazę (buvusi Užuguosčio vid. mokykla). Kai susirinko visi mokymų dalyviai, jaunieji šauliai buvo išrikiuoti ir suskirstyti į 5 skyrius. Iš jaunųjų šaulių kiekvienam skyriui buvo paskirti vadai. Prieš pradedant žygį, buvo vedamas saugaus elgesio instruktažas bei išduoti ginklų muliažai. Žygį pradėjo pirmasis skyrius ir vėliau, po tam tikro laiko, prisijungdavo kiti skyriai. Nuėjus apie 5 km, buvo surengta pasala, kurios metu vyko „koviniai veiksmai“. Po to sekė trumpas sustojimas, poilsis, susitvarkymas. Skyriai buvo perrikiuoti šachmatų tvarka, ir pajudėjome pirmyn į numatytą mokymų vietą. Artėjant prie numatytos „mokymų bazės“ vėl laukė antroji „pasala“, kurios metu buvo naudojami garso imitatoriai, dūminiai užtaisai. Viskas vyko šaulio Gintauto Sodaičio privačiose valdose. „Mokymų bazėje“ skyriai gavo užduotis: užkurti laužą susiradus sausų medžių šakelių, pasiruošti sausą davinį, užsimaskuoti. Paliekant laikiną stovyklavietę, reikėjo susitvarkyti savo buvimo vietą. Toliau žygiavome išskleista „V“ rikiuote ir kovojome su „priešais“. Mums bekovojant atvyko LŠS KVD 2-os rinktinės vadas ats. kapitonas V. Žymančius. Vizito metu vadas palinkėjo mums sėkmės ir pasidžiaugė, jog aktyviai dalyvaujame j. šaulių veiklose. Po vado vizito tęsėme žygį į mokymų bazę. Buvo organizuotas tunelis, persikėlimas per upelį. Ėjome pro vietą, kur pokariu buvo partizanų apkasai (šiuo metu jie yra užkasti). Buvo padarytas apkasas ir mes turėjome jį pastebėti, šaulys G. Sodaitis mums pasakojo, kurioje vietoje geriausiai juos kasti (geriausiai kasti toje vietoje, iš kurios matosi visas vaizdas). Grįžę pietavome, stiprinomės šaulio S. Pagirio ir jo komandos išvirta koše bei arbata. Pavalgę, pailsėję, aptarėme šios dienos įvykius, o jaunųjų šaulių vadas S. Žalys pristatė mums naująjį 206 kuopos vadą P.Žiūką ir pavaduotoją L. Malinauską, taip pat tarė padėkos žodžius 5-ojo ir 4-ojo skyriaus vadams. Esame labai dėkingi mums žinių suteikusiems ir padėjusiems instruktoriams bei šauliams: M. Kimbirauskui, A. Šapalui, D. Juočiui, G. Sodaičiui, KASP kariui A. Kletčenko, E. Jasūdui bei fotografui ir dažnam mūsų žygių dalyviui svečiui iš Šveicarijos Oliveriui Clarui.
Laukiame naujų žygių ir renginių. Planuojame vykti į pagarbos bėgimą ,, Gyvybės ir mirties keliu‘‘ sausio 14 d. Vilniuje.
Linara Šidlaitė ir Žemyna Valatkevičiūtė, jaunosios šaulės

Rubrikoje Tai, kas išaugina.... Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *